Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Carlton'un Bitiş Öyküsü

Carlton Arsası Yine Müşterisiz

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından üçüncü kez açık artırmaya çıkarılan Carlton Oteli arsasına dün yine müşteri çıkmadı.

Radikal Gazetesiasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından üçüncü kez açık artırmaya çıkarılan Carlton Oteli arsasına dün yine müşteri çıkmadı. Muhammen bedeli yaklaşık 50 milyon YTL olarak belirlenen arsa üzerinde İş Bankası, Garanti Bankası ve Etibank'ın 96 milyon YTL tutarında ipotekler nedeniyle alıcı çıkmadığı açıklandı. Bu arada Halis Toprak'ın ikametgâh olarak kullandığı İstanbul Sarıyer İstinye'deki Aslanlı Köşk ve Libadiye arsaları için ise müşterilerin hazır olduğu da belirtildi. Yetkililer, yüksek ipotek bedeli nedeniyle müşterilerin ihaleye sıcak bakmadığına dikkat çekiyor.

Toprak istedi Libadiye satışı ertelendi
Bu arada Toprak Grubu'na ait, Libadiye arsalarının satışı grup tarafından TMS'ye sunulan taahüt üzerine ertelendi. Toprak Grubu, Çamlıca Libadiye'deki arsaları danışmanlık firması aracılığı ile ve en geç 28 Eylül'e kadar TMSF'nin takdir ettiği muhammen değer üzerinde bir bedelle arsa veya proje olarak satmayı taahhüt etti.
TMSF'den yapılan yazılı açıklamaya göre Carlton Oteli arsasına teklif gelmemesi üzerine ihale 29 Mayıs'a ertelendi. Gayrimenkuller, muhammen değerlerinin yüzde 75'inden az olmamak üzere ipotek bedeli ve satış masrafını geçmesi şartıyla en çok artırana ihale edilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/carlton-arsasi-yine-musterisiz_54258.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!