Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Carlton Otel'in Arsası Yeniden Satılıyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Eski Carlton Oteli arsasını bugün tekrar satışa çıkarıyor.

Hürriyet Gazetesibr/> 3 Nisan ve 10 Nisan 2007’de iki kez açık artırmaya çıkarılan ancak alıcı bulmayan arsanın muhammen bedeli, yaklaşık 50 milyon YTL olarak belirlendi. Arsa üzerinde İş Bankası, Garanti Bankası ile Etibank’ın 96 milyon YTL tutarında ipotekleri bulunuyor. İhalede verilen tekliflerin ipotek bedelini ve satış masraflarını aşması gerekiyor.

TMSF'den yapılan açıklamada, Toprak Grubu’na ait, eski Carlton Oteli arsasının bugün TMSF Binası’nda saat 11:00’de tekrar satışa çıkarılacağı bildirildi. Açıklamada, 4 parselinin birlikte satılacağı arsanın muhammen bedelinin 49 milyon 562 bin 613 YTL olarak belirlendiği kaydedildi. Arsa üzerinde İş Bankası, Garanti Bankası ve Etibank’ın toplam 96 milyon YTL tutarında ipotekleri bulunduğuna işaret edilen açıklamada, ihalede verilen tekliflerin 96 milyon YTL ipotek bedelini ve yaklaşık 165 bin YTL civarında olan satış masraflarını aşması gerektiği vurgulandı.

Gayrimenkullerin Sarıyer Yeniköy’de, Sait Halim Paşa Yalısı yanında yer aldığı belirtilen açıklamada, konum olarak İstanbul’un en prestijli bölgesinde olan, İstanbul boğazı boyunca uzanan sahil yoluyla ulaşımı olan gayrimenkulün erişiminin de oldukça rahat sağlandığı ifade edildi. Açıklamada, gayrimenkulün toplam arsa alanının 6 bin 674 metrekare olduğu ve çevresinde Sait Halim Paşa Yalısı’nın yanı sıra Ayanikola Kilisesi ve bitişik nizam konutlar bulunduğu anlatıldı.

Gayrimenkuller, muhammen değerlerinin yüzde 75’inden az olmamak üzere ipotek bedeli ve satış masraflarını geçmesi şartıyla en çok artırana ihale edileceğine dikkat çekilen açıklamada, verilen bedelin, muhammen değerin yüzde 75’inden az olur ya da hiç alıcı çıkmazsa, ikinci satışın 29 Mayıs 2007 tarihinde gerçekleştirileceği belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/carlton-otelin-arsasi-yeniden-satiliyor_54243.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!