Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ÇBS Boya'nın Hayatı İflas Ertelemeye Bağlı

Güreli Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim şirketi, sermayesinin yüzde 64'ü İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) işlem gören ÇBS Boya'nın faaliyetlerini sürdürmesinin iflas ertelemeye bağlı olduğunu bildirdi.

Referans Gazetesi
1 ÇBS Boya'nın Hayatı İflas Ertelemeye Bağlı

Güreli Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim şirketi, sermayesinin yüzde 64'ü İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) işlem gören ÇBS Boya'nın faaliyetlerini sürdürmesinin iflas ertelemeye bağlı olduğunu bildirdi. Bankalara ve çeşitli kurumlara olan 26 milyon 204 bin dolarlık borcu nedeniyle sıkıntılı günler geçiren ÇBS Boya'nın 2009 mali tablolarını inceleyen Güreli Müşavirlik, özsermayesini tamamen kaybeden şirketin, muhasebe ve finansal raporlama ile görevli personelin sayısındaki yetersizlikler nedeniyle tamamlanamayan stok ve envanter çalışmaları nedeniyle sağlıklı bir denetimin yapılamadığını da açıkladı.

ÇBS Boya, geçen yıl mahkemeye başvurarak iflas erteleme talep etmişti. İflas erteleme ile ilgili davanın 1 Haziran'da karara bağlanması bekleniyor. Güreli Mali Müşavirlik'in denetim raporuna göre, şirketin faaliyetlerini sürdürebilmesi büyük oranda bu talebin kabul edilmesine ve yeni kaynak teminine bağlı.
 
Sağlıklı denetim yapılamadı

Denetim raporunda, şirketin içinde bulunduğu finansal olumsuzluklar nedeniyle sağlıklı bir denetim sonucuna ulaşamadığını açıklayan Güreli Mali Müşavirlik, ÇBS Boya'nın İstanbul Yaklaşımı kapsamında protokole bağladığı borçlarını ödemede sıkıntı yaşadığına dikkat çekerek, bankalara gönderilen yapılandırma mutabakatı ile ilgili mektuplara da yeterli oranda cevap alınmadığını vurguladı. Tasfiye halindeki Emlak Bankası'nın 10 milyon dolarlık kredi bakiyesinin tahsilatı konusunda hukuki süreç başlattığını bildiren denetim şirketi, devam eden icra takipleri ve davalara yönelik karşılık ayrılmadığına dikkat çekti. ÇBS Holding A.Ş. ve ilişkili şirketlerine verilen kefaletlerle ilgili olarak LBT Varlık Yönetim'in başlattığı 9.2 milyon dolarlık icra emrine yapılan itiraz kabul edilmezse ÇBS Boya, önemli tutarda bir finansal yükümlülük ile karşı karşıya kalacak.

 

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/cbs-boyanin-hayati-iflas-ertelemeye-bagli_78555.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Temennimiz iflasın ertelenmesi, çbs boyanın marka gücünün yüksek olması çbs boyayı bu sıkıntılı süreci de atlatacagına inanıyoruz. İnsanların inanmış olmasının verdiği güvenle bu birlikteliğin ne kadar büyük bir başarı getireceği tüm boya piyasası tarafından görülecektir. Daha önce başarmış insanların tekrar neler yapabileceğini hep birlikte izleyeceğiz. Ayrıca Ç B S markasının bundan sonra gerçek yerini alacağını ve bu beraberliğin tüm bayilere kazanç ve kalite getireceği inancı ile başarılar dilerim. . YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!