Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çelikten Stadyumu Libya’ya Yapacak

Bu yıl Ankara’da konut, Gebze ve Dilovası’nda lojistik depo, Ege Bölgesi’nde otel yapacaklarını söyleyen Zbs Alfaçelik İnşaat Sanayi ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü Rıdvan Murat, “Yurtdışında ise Libya’da stadyum, Azerbaycan’da havaalanı, Irak’ta ise lojistik merkezi inşaa etmeyi hedefliyoruz. Tüm bu hedefleri gerçekleştirdiğimizde fabrikamız yüzde 80

Milliyet Gazetesi
Çelikten Stadyumu Libya’ya Yapacak

Zbs Alfaçelik, 2011 için belirlediği hızlı büyüme stratejisini uygulamaya başladı. Bu yıl Ankara’da konut, Gebze ve Dilovası’nda lojistik depo, Ege Bölgesi’nde otel yapacaklarını söyleyen Zbs Alfaçelik İnşaat Sanayi ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü Rıdvan Murat, “Yurtdışında ise Libya’da stadyum, Azerbaycan’da havaalanı, Irak’ta ise lojistik merkezi inşaa etmeyi hedefliyoruz. Tüm bu hedefleri gerçekleştirdiğimizde fabrikamız yüzde 80 kapasite ile çalışmış olacak. Ciro hedefimizse 20 milyon euro. Bunun neredeyse yüzde 70’i yurtdışına yaptığımız işlerden gelecek” dedi. 

Beş ayda inşaa edecek

Ankara’da yapacakları konut projesi hakkında bilgi veren Rıdvan Murat şunları söyledi: ”Nisan ayında Ankara İncek’te 220 konuttan oluşan projeye başlıyoruz. Burada dört katlı apartmanların yanı sıra villa tarzı müstakil evler de bulunacak. Evleri beş ay gibi kısa bir sürede sahiplerine teslim edeceğiz. Projenin en büyük özelliği çevreci olması. Son derece çevreci bir proje olacak. Bu arada zaten, çeliğin kendisi geri dönüşümlü bir üründür.”

‘Çelik hayat kurtarır’

Türkiye gibi deprem kuşağında yer alan ülkeler için yapısal çeliğin son derece önemli  olduğunu ifade eden Rıdvan Murat, betonun belli bir ağırlıkta kırıldığını oysa çeliğin sadece büküldüğünü savundu. Murat, “Bu da deprem gibi durumlarda insanlara zaman kazandırır ve yaşam alanı bırakır. Çelik, hafif bir yapı sistemidir. Ayrıca çevrecidir, geri dönüşebilir. Örneğin 7-8 tane hurda arabadan bir ev yapabilirsiniz. Ayrıca ahşaptan bir ev yapmak için en az 50 ağaç kesmeniz lazım” diye konuştu. 

Türkiye’de konut sektöründe yapısal çelik kullanımının yüzde 6 seviyesinde olduğunu dile getiren Murat, “Yapısal çelik sektörü olarak hedefimiz yılda 500 bin konutun yapıldığı Türkiye pazarında yüzde 10’luk bir paya sahip olmak” dedi.

Avusturya ortaklığı kapasite artırdı

2008 yılında Avusturyalı Zeman Holding ile bir ortaklık kurduklarını belirten Rıdvan Murat, üretim çalışmaları yaptıkları ve Sakarya Hendek’de bulunan fabrikanın  30 bin metrekare açık alan üzerine kurulu  13 bin 500 metrekare kapalı alanda faaliyet gösterdiğini kaydetti. Murat, ortaklık sonrasında fabrikaya  7 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdiklerini belirterek, yıllık 15 bin ton üretim  kapasitesine sahip olduklarını ifade etti.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/celikten-stadyumu-libyaya-yapacak_85770.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!