Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Cem Mansur ile Yeniden

İstanbul’u 2010 Avrupa Kültür Başkentliği sürecine hazırlamak ve bu kapsamdaki çalışmaların koordinasyonunu sağlamak misyonuyla kurulan İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, klasik müziğin önemli ismi Cem Mansur ile yeniden çalışmaya başlıyor.

yapi.com.tr
Cem Mansur ile Yeniden

İstanbul’u 2010 Avrupa Kültür Başkentliği sürecine hazırlamak ve bu kapsamdaki çalışmaların koordinasyonunu sağlamak misyonuyla kurulan İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı , klasik müziğin önemli ismi Cem Mansur ile yeniden çalışmaya başlıyor. Halen Akbank Oda Orkestrası Daimi Şefliğini yürütmekte olan Cem Mansur, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti (AKB) Ajansı Yürütme Kurulu tarafından Müzik ve Opera Yönetmenliği Danışmanı olarak atandı. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, geçtiğimiz hafta da kültür sanat hayatının iki önemli isminin atamalarını gerçekleştirmiş ve Beyhan Murphy’i Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetmenliği görevine, Mehmet Güntekin’i de Klasik Türk Müziğinden Sorumlu Müzik Yönetmenliği görevine getirmişti.

Cem Mansur

İstanbul'da doğan Cem Mansur müzik eğitimini Londra’da City University, Ricordi Şeflik Ödülü'nü aldığı Guildhall School of Music and Drama ve sonrasında Los Angeles Filarmoni Enstitüsü'nde tamamladı. 1981-89 arası İstanbul Devlet Operası şefliğini yapan Mansur, Londra'da English Chamber Orchestra'yla başarılı bir çıkış yaptığı 1985 yılından sonra çalışmalarını yurtdışında yoğunlaştırdı.

Hollanda, Fransa, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Macaristan, Almanya, İsveç, İspanya, Meksika, İsrail ve Rusya'da orkestra ve opera kuruluşlarıyla konuk şef olarak çalışmalarını sürdüren sanatçı, 1989-96 arasında Oxford Şehir Orkestrası Birinci Şefliği'ni yaptı. Mansur, 1998 yılından bu yana Akbank Oda Orkestrası Daimi Şefliği görevini sürdürüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cem-mansur-ile-yeniden_71398.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!