Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çemaş'ın Halka Arzı Onaylandı

Çimento sektörüne yönelik öğütücü bilya üreten tek döküm tesisi Çemaş, halka arz için SPK'nın onayını aldı. Çimento ve maden sanayilerinin öğütücü eleman, otomotiv ve beyaz eşya sanayilerinin de döküm parça ihtiyacının önemli miktarını karşılayan Çemaş, halka arzdan sağlayacağı kaynakla 25 bin tonluk kapasitesini 50 bin tona ulaştırmayı

Gazete Habertürk
Çemaş'ın Halka Arzı Onaylandı

STRONG>Çimento sektörüne yönelik öğütücü bilya üreten tek döküm tesisi Çemaş, halka arz için SPK'nın onayını aldı

Çimento ve maden sanayilerinin öğütücü eleman, otomotiv ve beyaz eşya sanayilerinin de döküm parça ihtiyacının önemli miktarını karşılayan Çemaş, halka arzdan sağlayacağı kaynakla 25 bin tonluk kapasitesini 50 bin tona ulaştırmayı hedefliyor.

Işıklar Yatırım Holding iştiraklerinden Çemaş, halka arz için İMKB ve SPK'nın onaylarını aldı. Turkish Yatırım'ın lider aracı kuruluş görevini üstlendiği halka arz, sermaye artırımı yoluyla gerçekleşecek. Şirket, yüzde 35.48 oranında halka açılacak. 

İç pazardaki etkin rolünün yanı sıra halen 20 ülkeye ihracat yapan Çemaş, halka arzdan elde edilecek kaynakla üretim kapasitesini 25 bin tondan 50 bin tona yükseltilmeyi hedefliyor.

Borsada satış yönteminde bir ilk

Mevcut hissedarların rüçhan haklarının tamamen kısıtlandığı Çemaş'ta şirket sermeyesi 15 milyon TL'den 23 milyon 250 bin TL'ye yükseltilerek paylarının yüzde 35.48'lik kısmının İMKB'de işlem görmesi planlanıyor. Borsada satış yöntemi ile gerçekleştirilecek olan halka arzda ek satış hakkı ve fiyat istikrarı kullanılması planlanıyor. Böylelikle borsada satış yöntemiyle yapılan halka arzlarda bir ilke imza atılacak. Payların borsada işlem görmeye başlamasından itibaren 180 gün boyunca hakim ortağın dolaşımdaki pay adedini artırmayacağı ve Çemaş'ın bedelli sermaye artırımı yapmayacağı yönünde taahhütleri bulunuyor.

 

ETİKETLER: ekonomi firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/cemasin-halka-arzi-onaylandi_80426.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!