Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Cennete Moloz Aklandı

İçişleri Bakanı Beşir Atalay da rapor doğrultusunda yol ıslahı için beton hafriyat dökülmesinin, doğal çevreyi tahrip etmek ve bundan yarar sağlamak kastı ile yapılmadığı, Dalyan’ın yok olmasını önlemek amacı ile gerçekleştirildiğine dikkat çekti. Atalay, ortada cezai sorumluluğu gerektiren eylem bulunmadığı gerekçesiyle Aziz Kocaoğlu ve üç

Milliyet Ege
Cennete Moloz Aklandı

Büyükşehir Belediyesi, Kuş Cenneti Homa Dalyanı yoluna beton bloklar yerleştirdi, hafriyat malzemesi döktü. Doğa Derneği, Kuş Cenneti ve Homa Dalyanı’nı olumsuz etkileyeceğini öne sürdü, hafriyatın kaldırmasını isteyerek eylem yaptı. İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ve Ege Üniversitesi Rektörlüğünü’ne 79 bin 362 TL para cezası verdi. İzmir 2 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Müdürlüğü ise beton bloklar ve inşaat atıklarının kaldırılmasına karar verdi.

İçişleri Bakanlığı müfettişleri  inceleme yaptı, rapor hazırladı. İçişleri Bakanı Beşir Atalay da rapor doğrultusunda yol ıslahı için beton hafriyat dökülmesinin, doğal çevreyi tahrip etmek ve bundan yarar sağlamak kastı ile yapılmadığı, Dalyan’ın yok olmasını önlemek amacı ile gerçekleştirildiğine dikkat çekti. Atalay, ortada cezai sorumluluğu gerektiren eylem bulunmadığı gerekçesiyle Aziz Kocaoğlu ve üç bürokrat hakkında soruşturma izni vermedi.

ETİKETLER: çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/cennete-moloz-aklandi_83473.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!