Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

CentraLine İş Ortağı Konsepti: Uluslararası Alanda Başarı Sağlamış Bir Model

CentraLine, HVAC uygulamalarında iş ortağı markası olarak biliniyor. Honeywell 2004'ten bugüne kadar Avrupa'da bu isim altında ısıtma, havalandırma ve klima sistemlerinin (HVAC) otomasyon ağlarına yönelik ticari, kamusal ve ortak kullanımlı binaların ihtiyaçları için özellikle tasarlanmış sistemler tedarik ediyor. Şirket, çözümünü Avrupa ve Orta

yapi.com.tr
CentraLine İş Ortağı Konsepti: Uluslararası Alanda Başarı Sağlamış Bir Model

CentraLine, HVAC uygulamalarında iş ortağı markası olarak biliniyor. Honeywell 2004'ten bugüne kadar Avrupa'da bu isim altında ısıtma, havalandırma ve klima sistemlerinin (HVAC) otomasyon ağlarına yönelik ticari, kamusal ve ortak kullanımlı binaların ihtiyaçları için özellikle tasarlanmış sistemler tedarik ediyor. Şirket, çözümünü Avrupa ve Orta Doğu'da yaklaşık 400 nitelikli iş ortağı aracılığıyla sağladığından 'İş Ortağı Konsepti', CentraLine stratejisinin temeli oldu. İş Ortağı Konsepti'nin avantajı ise müşterilere esnek ve yerinde bakım imkanları sunulması. Böylece, CentraLine 30'dan fazla ülkede "size yakınız" sloganına uygun bir şekilde hareket ediyor.

İş Ortağı Konsept'inin başarısı, bir örnekle daha iyi açıklanabilir. İstanbul'daki Boss Bina Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü Ümit Demir, yıllardır CentraLine ürünleriyle başarıyla çalışıyor ve kendisi yüksek nitelikli, çok yönlü ve son derece faal bir iş ortağı…

Ümit Bey, neden CentraLine İş Ortağı oldunuz?

2006'da iş ortağı olduk. Dünya çapında aktif bir şirket olan CentraLine ile ortaklığımız işletmemizin yüksek oranda büyümesini sağladı. Artık yeni iş fırsatları yakalama konusunda daha fazla fırsata sahibiz. Ancak, CentraLine bina sistemlerinin pazar lideri Honeywell teknolojilerini temel alıyor olması gerçeği, dahil olduğumuz pazara yönelik, eksiksiz bir ürün portföyü sunabildiğinden ortaklık kararımızda belirleyici bir rol oynadı.

CentraLine ile ortaklığınız size ve müşterilerinize ne gibi somut avantajlar sunuyor?

CentraLine tek bir kaynaktan ısıtma, havalandırma, klima ve toplu ısıtma kontrolü sektörünün tamamına hitap eden, eksiksiz çözümler sunuyor. Bu durum işimizi oldukça kolaylaştırıyor. Ortaklığımız sayesinde tek bir seriden veya onu takip eden serilerden ürün yelpazesinin tümünü çekebiliyoruz. Bu durum, en farklı projeler için bile teklifi verebilmemizi sağlıyor.Müşterilerimiz aynı zamanda yüksek kalite ürünlerin kurulumunu uygun maliyetli olarak gerçekleştirme konusunda da bize güvenebiliyor. Bu, müşterilerimiz için gerçekten çok önemli.

CentraLine ile olan ortaklığımız beraberinde çok daha fazla avantaj sunuyor: Çok sayıda iş ortağı olması nedeniyle CentraLine, her zaman müşterilerine yakın oldu. İş ortağı olarak, söz konusu çözümlerin planlaması, kurulumu, faaliyete geçirilmesi ve bakımı dahil olmak üzere, sorunsuz proje yönetimi sunmaktayız. Özel projelere yönelik teknik sorularımız olduğu takdirde, CentraLine çalışanları bu sorunları kapsamlı bir şekilde değerlendirerek bize daima özelleştirilmiş çözümler sunuyor.

İş ortağı olarak, eğitim ve seminerlerden de yararlanıyoruz. Tüm iş ortakları, gerçek veya sanal seminerler aracılığıyla ürün yenilikleri ve özel uygulama sorguları konusunda kendilerini düzenli olarak güncelleyebiliyor. Bize sağlanan yeni bilgiler ve metodlar sayesinde, hizmetlerimizin kalitesini artırabiliyor ve müşterilerimize en yüksek kalitede hizmet sağlayabiliyoruz. Ayrıca, CentraLine'ın Web sitesinde biz iş ortakları için kurduğu PARTNERweb adında özel bir alan bulunuyor. Bu alanda iş ortakları; ürünlere, seminerlere ve pazarlama desteğine ilişkin tüm bilgileri bulabiliyor.

CentraLine ürün yelpazesinin tamamını mı yoksa sadece belirli ürünleri mi sunuyorsunuz?

1994'den beri bina otomasyonu alanında çalışıyorum ve bu zamana kadar Azerbaycan, Kazakistan, Libya, Irak ve Özbekistan gibi Türkiye dışında pek çok yerde, pek çok proje hayata geçirdim. Bu projeler arasında hastaneleri, sarayları, üniversiteleri, kamu binalarını, endüstri binalarını, ofisleri ve camileri sayabiliriz. Her projede farklı bina otomasyon sistemleri üzerinde çalıştık. Bu nedenle, çeşitli projeler sırasında çok sayıda Avrupa bina otomasyon sisteminin yanı sıra Kuzey Amerika bina otomasyon sistemlerinde de son derece kapsamlı deneyim sahibi oldum.

İş yaşantımda çeşitli sistemlerin avantajlarını ve dezavantajlarını öğrendim. Yalnızca bazıları yazılım, denetleyiciler, çok daha az bir kısmı da sıcaklık ve nem sensörleri sunuyor. Ancak bunlar yalnızca bina yönetim sistemi gereksinimlerinin bir kısmını karşılıyor. Buna karşın, diğer tedarikçiler ürünleri sınırlı sayıda denetleyici türü içermesine rağmen portföylerindeki ürünlerin tamamını sunuyor. Bugüne kadar müşterilerimize yeni çözümler sunma konusunda hep bir takım güçlüklerle karşılaştık. Asıl sorun, çözümlerimizde aşağı yukarı her zaman aynı denetleyiciyi kullanmak zorunda kalmamız oldu. Ancak CentraLine sistemi daha esnek olmamamıza ve uygun çözüm yaklaşımları sunmamıza olanak tanıdı. LION, PANTHER, LYNX veya HAWK olması fark etmeksizin doğru bileşenleri bir araya getirerek müşterilerimize mükemmel çözümler sağlayabiliyoruz. Özellikle CentraLine tarafından sağlanan bu çeşitliliğe minnettarız. Hatta tüm CentraLine ürünlerini Honeywell markalı ürünleri olarak önerebiliriz. 2006'dan beri CentraLine bileşenlerini kullanarak uygun yazılım ve denetleyicilerin tümünden yararlanarak oldukça fazla proje gerçekleştirdik.

CentraLine İş Ortağı modeli, gelecekte de kullanabileceğiniz ve şirketiniz açısından uygun maliyetli bir konsept mi?

Bu sorunun yanıtı kuşkusuz, “Evet”. Bir CentraLine İş Ortağı olarak kendimizi global bir şirketin bir üyesi olarak görüyoruz. Ayrıca bilgi birikimimizi pazardaki diğer iş ortaklarıyla paylaşıyor ve bu bilgi alışverişinden çift taraflı avantaj elde ediyoruz. Bu nedenle, sahip olduğumuz becerilerin ve deneyimin yanı sıra diğer CentraLine iş ortaklarına da güveniyoruz ki içinde bulunduğumuz sektör için sıradan bir durum değil. Bir sorunla karşılaşmamız durumunda CentraLine iş ortaklarının ve CentraLine uzmanlarının sağlayacağı desteğe güvenebileceğimizi biliyoruz. Birlikte her zaman mükemmel çözümü buluyoruz. Bu aynı zamanda müşterilerimiz için de çok büyük bir avantaj ve aynı zamanda satın alma sürecinde de her zaman üzerinde konuştuğumuz bir konu.

Örnek Çalışma: Diyanet Camii, Ankara

Bir çeşit “VIP camii” olan Diyanet Camii binası, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'da bulunuyor.  Bina, 5000'den fazla kişinin aynı anda ibadet edebileceği alana sahip. En önemlisi, etrafında çok sayıda resmi makam bulunduğundan camii önemli dini günlerde hükümet üyelerinin ziyaretine uğruyor.Proje gereksinimleri

Ziyaretçiler için sürekli ve konforlu iç mekan havalandırması sağlamak üzere uygun maliyetli ve enerji verimliliği sağlayan sınıfının en iyisi otomatik kontrol teknolojisinden yararlanıldı. Yani, hem uzaktan kontrol edilebilen ve izlenebilen hem de üçüncü taraf sistemlerine entegre edilebilen bir sistem kuruldu. Otomatik kontrol teknolojisinin kurulumu Haziran 2011'de tamamlanmak üzere 2010 yılında başladı.

CentraLine çözümleri

Üçüncü taraflarca sağlanan sistemlere (değişken debili soğutucu akışkan sistemi [VRF], wattmetre, paket tip kazanlar) entegre edebilmek için CentraLine HAWK entegrasyon platformuna CentraLine İş Ortağı Boss Bina Otomasyon Sistemleri kuruldu. Üçüncü taraf sistemler, HAWK'ın standart protokolleri arasında bulunan LON ve Modbus gibi çeşitli protokoller aracılığıyla iletişim kurduğundan sorunsuz bir şekilde okunabiliyor. On adet hava işleme ünitesi, on bir EF, üç kazan, iki soğutucu, 60 sirkülasyon pompası ve dört ısı eşanjörü, HAWK ve 25 BACnet-uyumlu LYNX denetleyiciler kullanılarak kontrol ediliyor. Bunun yanı sıra kurulum 180 saha cihazını da içeriyorMüşteri için avantajlar

Tüm ürünler tek bir kaynaktan tedarik edildiğinden hem müşteri hem de inşaat firması Boss Bina Otomasyon Sistemleri'nin CentraLine ile ortaklığından avantaj sağlıyor. Bunun sonucunda çeşitli bileşenler arasında köprü oluşturmak için herhangi bir arayüz gerekmiyor. CentraLine ürünleri yüksek performansa ve en gelişmiş teknolojiye sahip. Sistem kontrolündeki sorunlara kısa sürede müdahale edilmesi kendisi için son derece önemli olduğundan müşteri, en fazla uzaktan bakım özelliğinden yararlanıyor.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/centraline-is-ortagi-konsepti-uluslararasi-alanda-basari-saglamis-bir-model_89499.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!