Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çeşme'de Yatırımcıya Müjde

Çeşme'nin 3 yıldır onay bekleyen Revizyon Çevre Düzeni Planı'nın İl Genel Meclisi'nde onaylanmasıyla birlikte turizmcinin önü açıldı. İmar Komisyonu'nun Çeşmeli Üyesi CHP'li Hakkı Pamukçu, daha önce SİT nedeniyle yapılamayan turizm yatırımlarının önündeki engelin, planın yürürlüğe girmesiyle birlikte ortadan kalkacağını söyledi.

Yeni Asır Gazetesi
Çeşme'de Yatırımcıya Müjde

Çeşme'nin 3 yıldır onay bekleyen Revizyon Çevre Düzeni Planı'nın İl Genel Meclisi'nde onaylanmasıyla birlikte turizmcinin önü açıldı. İmar Komisyonu'nun Çeşmeli Üyesi CHP'li Hakkı Pamukçu, daha önce SİT nedeniyle yapılamayan turizm yatırımlarının önündeki engelin, planın yürürlüğe girmesiyle birlikte ortadan kalkacağını söyledi. Pamukçu, "Çeşme için bu plan bir milat" dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci, dün Çeşme'nin 1/25 binlik Revizyon İmar Planı ile ilgili İmar Komisyonu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenledi. İmar Komisyonu'nun Çeşme'nin planını, 1/100 binlik plana uyumlu hale getirdiğini ve İl Genel Meclisi'nin onaylayarak Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu'nun uygun görüşüne gönderdiğini hatırlatan Meclis Başkanı Değirmenci, "Komisyon örnek bir çalışma sergiledi" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cesmede-yatirimciya-mujde_74105.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!