Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Çevre Duyarlılığı İnşaat Sektörüne de Yansıyacak"

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından her yıl düzenlenen “Yeşil Binalar Zirvesi”, bu sene “ÇEDBİK Kongre 2016” adı altında 4-5 Şubat 2016 tarihinde InterContinental Otel’de yapılacak. Yurt dışından katılımcılarla birlikte 40 konuşmacının yer alacağı kongrenin interaktif bir katılımla gerçekleşmesi planlanıyor.

yapı.com.tr
"Çevre Duyarlılığı İnşaat Sektörüne de Yansıyacak"

Dünya Yeşil Binalar Konseyi üyesi olan ve yapı sektörünün yeşil dönüşümüne liderlik eden ÇEDBİK, 100’den fazla üyesiyle 2007 yılından beri “yeşil bina” sistemi ile ilgili bilinçlendirme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 4 senedir ÇEDBİK tarafından düzenlenen ve gelenekselleşen “Yeşil Binalar Zirvesi”, bu sene 4-5 Şubat 2016 tarihinde InterContinental Otel’de “ÇEDBİK Kongre 2016” adı altında kongre olarak düzenlenecek.

Kongrenin ana temasının "Dayanıklı Şehirler İçin Düşünsel Dönüşümler" ve "Binadan Yerleşkeye Bütünsel Tasarım için Diyalog" olarak belirlendiğini açıklayan ÇEDBİK Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Özdil, bu yılki kongrenin zirveye göre daha interaktif bir yapıda gerçekleştirileceğini belirtti.

Twitter hashtag'iyle katılım sağlanacak

2 gün sürecek kongrede ekonomist Prof. Dr. Kerem Alkin, Uluslararası Finans Kurumu (IFC)’ndanEduard O. Yakubo, Mimar Murat Kader gibi kendi alanlarında uzman isimler konuşma yapacaklar. Yine kongrenin daha interaktif bir şekilde ilerlemesi için izleyiciler Twitter üzerinden #Çedbikkongre2016 hashtag’iyle konuşmacılara fikirlerini ve sorularını beyan edebilecekler. Kongrede aynı zamanda Paris 21. BM İklim Değişikliği Taraflar Konferansı sonuçları da dikkate alınarak yapı sektörüne düşen önemli görevler katılımcılarla paylaşılacak.

Kongrenin ana konuları ise; Sürdürülebilir Bina Yönetimi, Sürdürülebilir Malzeme, Sürdürülebilir Verimlilik, Entegre Tasarım, Sürdürülebilir Bina Belgelemesi, Sürdürülebilir Finans, Sürdürülebilir Yerleşkeler olacak.

"Ortak akıl oluşturulacak"

Kongreyle ilgili detayları anlatan Özdil, “7 oturumda, 7 başlık altında ve yaklaşık 40 konuşmacıyla sürdürülebilir bina alanında hemen her önemli konuya değineceğimiz kongrede, izleyicilerin de katılımcı olabilecekleri, etkin rol alabilecekleri bir diyalog ortamı geliştirilecek. Her panelden sonra katılımcılar, konuşmacılara soru soracaklar, konuyla alakalı düşüncelerini ve çalışmalarını paylaşacaklar. Böylece ortak bir akıl sağlanmış olacak. Yine her panelde bulunan kongre komitesi bir sonuç bildirgesi oluşturacak ve 2 günlük kongrenin sonunda ÇEDBİK Kongre 2016’nın ‘kongre sonuç bildirgesi’ni yayınlayacağız" dedi.

Küreselleşen dünyada, bireysel tabanda bile atılacak her adımın dünyanın geleceği konusunda çok büyük önem taşıdığını belirten Selçuk Özdil, “Ekolojik sorunların her geçen gün arttığı günümüzde, enerji ve çevre duyarlılığının tasarım ve inşaata yansıtılması için oluşturacağımız alt-yapı, eko-malzeme yapımı konusunda tüm özel kurum ve kuruluşların, akademik çevrelerin desteği bizler için hayati önem taşıyor. Ülkemiz ve dünyanın geleceği için önemli adımlar atmak isteyen herkesi ÇEDBİK’e bekliyoruz” diye konuştu.

BASF, Şişecam, Interface, Garanti Bankası, Şekerbank, Ytong, Ponsblok, Siemens, Schneider, Alarko gibi firmaların sponsor ve katılımcı, ayrıca İMSAD, SKD, IZODER, XPS, THBB, TMMOB, Mimarlar Odası gibi konusunda önde gelen derneklerin ise desteklerinin olduğu kongreyle alakalı daha detaylı bilgi almak isteyenler www.yesilbinalarzirvesi2016.org internet sitesini inceleyebilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cevre-duyarliligi-insaat-sektorune-de-yansiyacak_142697.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!