Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çevre Mühendisleri Odası "Kyoto"ya Karşı

Çevre Mühendisleri Odası, ''Daha fazla tüketimin bir refah göstergesi olarak sunulduğu ekonomik sistemlerde Kyoto Protokolü gibi araçlarla küresel ısınmanın olası etkilerinin en aza indirilemeyeceğinin açık olduğunu'' savundu. Çevre Mühendisleri Odasından yapılan yazılı açıklamada, "atmosfere salınan sera gazlarının çok büyük bir kısmının

CNN Türk
Çevre Mühendisleri Odası "Kyoto"ya Karşı

Çevre Mühendisleri Odası, ''Daha fazla tüketimin bir refah göstergesi olarak sunulduğu ekonomik sistemlerde Kyoto Protokolü gibi araçlarla küresel ısınmanın olası etkilerinin en aza indirilemeyeceğinin açık olduğunu'' savundu. Çevre Mühendisleri Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada, "atmosfere salınan sera gazlarının çok büyük bir kısmının kaynağının zengin ülkeler olmasına rağmen bedelin yoksul ülkeler ve vatandaşlarına ödetileceği" öne sürüldü.
 
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
"Daha fazla tüketimin bir refah göstergesi olarak sunulduğu ekonomik sistemlerde, Kyoto Protokolü gibi araçlarla küresel ısınmanın olası etkilerinin en aza indirilemeyeceği açıktır.
 
Daha çok tüketim, sınırsız büyüme anlayışı devam ettiği sürece, 'sera gazı emisyonları' azalmayacaksadece yer değiştirecektir.
 
Bir taraftan kirli sanayinin ve eskiteknolojinin az gelişmiş ülkelerdeki emisyon salımlarını görece olarakdüşürmüş olacak, diğer taraftan sermayeye az gelişmiş ülkelerde denetimin, idari yaptırımın ve çevresel sorumluluğun olmadığı dikensiz gül bahçesi yaratılacaktır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/cevre-muhendisleri-odasi-kyotoya-karsi_62231.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!