Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çevre Yolu İhalesine 20 Firma Başvurdu

İzmir trafiğini büyük ölçüde rahatlatan çevreyolunu, Menemen'in girişindeki Koyundere Mahallesi'ne bağlayacak 9 kilometrelik ilave bölümün ihalesinde ilk aşama dün gerçekleştirildi. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü, Harmandalı Kavşağı ile Koyundere arasında kalan bölümü yapmaya talip olan firmaların yeterlilik müracatlarını dün aldı.

Yeni Asır Gazetesi
Çevre Yolu İhalesine 20 Firma Başvurdu

İzmir trafiğini büyük ölçüde rahatlatan çevreyolunu, Menemen'in girişindeki Koyundere Mahallesi'ne bağlayacak 9 kilometrelik ilave bölümün ihalesinde ilk aşama dün gerçekleştirildi. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü, Harmandalı Kavşağı ile Koyundere arasında kalan bölümü yapmaya talip olan firmaların yeterlilik müracatlarını dün aldı. Dün sabah 10.00'da Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü binasına gelen 20 firma, yeterlikle ilgili bilgilerin bulunduğu dosyaları ihale komisyonuna teslim etti.

Firmaların teknik ve mali yeterliklerinin yer aldığı dosyaları minimum 40 günlük yasal süre içinde inceleyeceklerini ve değerlendirme sonunda 10 firmanın ihaleye katılma hakkı elde edeceğini belirten yetkililer, "Bize yeterlikle ilgili müracaat eden firmalar arasında yasal puanlama ile en iyi 10 firmayı belirleyeceğiz. Bu 10 firma, bir sonraki aşamada fiyat teklifinin yer aldığı zarfı teslim edecek. Bu aşamanın ardından da 1 ay gibi bir süre de ihale sonuçlanacak" dediler.

İzmir Çevre Yolu'nu Sasalı Kavşağı'ndan uzatarak İzmir-Çanakkale Karayolu üzerindeki Harmandalı Kavşağı'na bağlayan Ulaştırma Bakanlığı, söz konusu yolu 9 kilometre daha uzatarak Menemen'in girişindeki Koyundere'ye ulaştırmayı hedefliyor.

Yaklaşık 20-25 milyon dolara mal olacak 9 kilometrelik kısmın kamulaştırma maliyetinin de 4 milyon lira tutması bekleniyor. İhale sonuçlandıktan ve işe başlandıktan sonra 9 kilometrelik kısmın 2 yıl içinde tamamlanması planlanıyor. Buna göre çevre yolu 2 yıl içinde Harmandalı Kavşağı'ndan Koyundere'ye bağlanacak. Yeni bölüm, mevcut İzmir-Çanakkale karayoluna paralel olarak Seyrek tarafından geçecek. Bu bölüm özellikle ağır vasıtaların yoğun olarak kullandığı İzmir-Çanakkale Karayolu'na nefes aldıracak.

Sırada Aliağa var

Karayolları 2. Bölge Müdürü Erol Altun çevre yolunu Koyundere Kavşağı'nın ardından Aliağa'ya kadar uzatmayı öngören proje ile ilgili de hazırlık başlattıklarını kaydetti. Altun, şunları söyledi: "Çevre yolunun Menemen'den sonrasını da projelendiriyoruz. Karayolları olarak çevre yolunu önce Aliağa'ya, ardından da Çandarlı'ya kadar uzatmak istiyoruz. İzmir'in gelişimi ve artan nüfusu gözönünde bulundurulduğunda çevre yolunun trafiğe önemli bir rahatlama getirdiği görülüyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/cevre-yolu-ihalesine-20-firma-basvurdu_76551.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!