Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çevreci Banka TSKB’ye Financial Times’tan Ödül

Türkiye’nin çevreci bankası TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.), Financial Times ve Dünya Bankası’na bağlı bir kuruluş olan IFC (International Finance Corporation) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “2008 Financial Times Sürdürülebilir Bankacılık Ödülleri” kapsamında “Gelişmekte Olan Ülkeler” kategorisinde Doğu Avrupa’da “Yılın

Milliyet GazetesiTürkiye’nin çevreci bankası TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.), Financial Times ve Dünya Bankası’na bağlı bir kuruluş olan IFC (International Finance Corporation) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “2008 Financial Times Sürdürülebilir Bankacılık Ödülleri” kapsamında “Gelişmekte Olan Ülkeler” kategorisinde Doğu Avrupa’da “Yılın Sürdürülebilir Bankacılık” ödülünü aldı.

Jüri üyeleri, TSKB’nin yenilenebilir enerji portföyünü son beş yılda önemli ölçüde geliştirdiği ve şu anda bölgesinde açık ara lider durumda olduğu görüşünde birleştiler.

Ödülle ilgili yapılan açıklamaya göre, TSKB, 1950’deki kuruluşundan bu yana, Türkiye’nin sürdürülebilir gelişmesine önemli katkılarda bulunuyor. Banka, ülkede kurumsal yönetişim ve sosyal sorumluluk politikaları uygulayan öncü kuruluşlar arasında yer alıyor, sosyal sorumluluk ilkesine bağlı büyük uluslararası finansal kuruluşların yerel ortağı olarak hizmet veriyor. Aynı zamanda, sürdürülebilir kalkınma projelerine global fonlar sağlayan etkili ve sorumlu bir distribütör olarak tanınıyor.

TSKB, finanse ettiği bütün projelerin olası çevresel etkilerini ayrıntılı olarak değerlendirmenin yanı sıra, özellikle sürdürülebilir ve çevre odaklı yatırımları finanse etmek için tasarlanmış krediler de sağlıyor. Toplam 53 yenilenebilir enerji projesine kredi veren TSKB, bu alanda finanse edilen proje sayısı bakımından yerel bir lider konumunda bulunuyor. Çevre yönetimi sistemleri nedeniyle ISO14001 Çevre Yönetim Sertifikası almaya hak kazanmış ilk ve tek Türk bankası olan TSKB, çevresel ve sosyal katma değer yaratmak için sürekli olarak yenilikçi finansal çözümler ve sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyor.

59 ülkeden 129 kuruluş

Financial Times ve IFC, sosyal sorumluluk, çevre ve kurumsal yönetişim konularını operasyonlarına entegre etmede lider ve yenilikçi uygulamalarıyla dikkati çeken bankaları ve diğer finansal kuruluşları ödüllendiriyor. Bu yıl rekor katılımın sergilendiği ödül programında, dünya çapında 54 ülkeden 129 kuruluşun 182 projesi değerlendirildi. TSKB, bu ödülü alan ilk ve tek Türk bankası oldu.

Financial Times Sürdürülebilir Bankacılık Ödülleri’ni kazananlar, birleştirilmiş sosyal, çevresel ve finansal hedefleri karşılamada liderlik rolleriyle öne çıkıyorlar. Dünya genelinde finansal kuruluşlar, gittikçe zorlaşan ortamlarda risk ve fırsatları yeniden değerlendiriyor. Bu ödüllerle kredi, finansman ve yatırım alanlarında daha şeffaf ve sürdürülebilir uygulamaların teşvik edilmesi hedefleniyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/cevreci-banka-tskbye-financial-timestan-odul_62013.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!