Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çevrecilerden Bir Nükleer Masalı: 'Bakan Çıplak'

Nükleer santral karşıtı çevreciler, film gösterimi, panel, eylem, toplantı ve miting düzenlemelerinin ardından şimdi de “Bir nükleer masalı: Bakan çıplak” başlıklı imza kampanyasıyla Türkiye’de nükleer santral kurulmasına karşı çıkmaya devam ediyorlar.
Nükleer santral karşıtı çevreciler, film gösterimi, panel, eylem, toplantı ve miting düzenlemelerinin ardından şimdi de “Bir nükleer masalı: Bakan çıplak” başlıklı imza kampanyasıyla Türkiye’de nükleer santral kurulmasına karşı çıkmaya devam ediyorlar.

‘Bir enerji bakanı varmış’

“Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, Türkiye devletinin bir Enerji Bakanı varmış. Bu bakan ağır ve merkezi sanayiyi o kadar çok seviyormuş ki, dünyanın dört bir yanından, hatta kendi ülkesinden bir grup nükleer satıcıyı işe almış. Ama bu satıcılar aslında birer dolandırıcıymış” diye başlayan metin şöyle sürüyor: 

“Bakana, dünyanın en güzel nükleer santralından, dünyanın en kaliteli nükleer elektriğini üretmeyi vaat etmişler. Dolandırıcılar Bakana, aptalların ya da bulunduğu makamı hak etmeyen kişilerin bu santralı göremeyeceklerini söylemişler. Bakan o kadar hırslı, o kadar aceleci ve santrala baktığında görememekten o kadar endişeliymiş ki, santrala bakmaları için danışmanlarını göndermiş ve dolandırıcılara, halkın cebindeki tüm parayı vermeyi vaat etmiş. Danışmanları hiçbir şey görememelerine karşın Bakan’a, santral hakkında övgü dolu sözler söylemişler.”

'Ama, Bakan çıplak'

Metinde şunlar kaydediliyor:  “Dolandırıcılar nükleer santral tasarımını bitirdiklerini ilan ettiklerinde, Bakan bu tasarımı üzerine giymiş, bir tören alayı ile ülkeyi gezmeye çıkmış. Tören alayı sırasında kimse Bakan’ın üzerinde bir şey görememiş ama kendilerine aptal denmesinden korktukları için seslerini de çıkarmamışlar. Ta ki küçük bir çocuk tüm cesaretiyle ‘Ama, Bakan çıplak’ diye bağırana kadar. O zaman herkes, çocuğun gerçeği söylediğinin farkına varmış ve gülmeye başlamış. Ancak Bakan, istifini bozmamış ve tören alayının sonuna kadar devam etmiş. Bu arada dolandırıcılar parayı alıp kaçmış ve maalesef, halkın parası da çarçur edilmiş.” “Siz de ‘bakan çıplak’ diyen cesur çocuklardan biri olun” çağrısı yapılan metin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler’e iletilmek üzere geleceğini düşünen herkesin imzasına www.greenpeace.org adresli internet sitesi açık.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/cevrecilerden-bir-nukleer-masali-bakan-ciplak_61345.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!