Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çevrecileri Kızdıran Sözler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Asım Güzelbey’in fıstık arazisinin satışıyla ilgili düzenlediği toplantıda sarf ettiği, “Yeşillik dikmekle yeşili sahiplenemeyiz. Sadece yeşillik görmek isteyen varsa manava gitsin” sözleri çevreci dernekler tarafından kınandı.

Milliyet Gazetesi
Çevrecileri Kızdıran Sözler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Asım Güzelbey’in fıstık arazisinin satışıyla ilgili düzenlediği toplantıda sarf ettiği, “Yeşillik dikmekle yeşili sahiplenemeyiz. Sadece yeşillik görmek isteyen varsa manava gitsin” sözleri çevreci dernekler tarafından kınandı. Aralarında TEMA, Türkiye Tabiatını Koruma Derneği, Tüketici Hakları, Bilim Kültür Sanat Derneği ve Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği İl Koordinasyonu’nun da bulunduğu 5 sivil toplum örgütü ortak basın açıklaması yaptı.

‘Ne kadar ekmek, o kadar köfte’

Sivil toplum örgütleri adına açıklamayı okuyan Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Şube Başkanı Ali İhsan Sofuoğlu, Güzelbey’in sözleriyle ilginç deyimlerine bir yenisini eklediğini söyledi. Sofuoğlu şunları söyledi:

“Gaziantep’te yeşili katleden bir anlayış ve uygulama içinde olanların, yeşil için mücadele edenlere, ‘Kervan yürür, şer cephesi ve Gaziantep’e hizmeti engelleyenler’ diye tanımlama getirmesi, halk için yaptığını söylediği alanlara giriş ücreti ödeyemeyecek yoksul insanlar için ‘ne kadar ekmek o kadar köfte’ demesini anlamsız yakıştırmalar olarak görmekteyiz.”

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/cevrecileri-kizdiran-sozler_63795.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!