Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çevreye Zarar Verenlere Üç Yılda Sadece 91 Milyon YTL

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, CHP Adana Milletvekili Hulusi Güvel’in 2002-2008 yılları arasında Çevre Kanunu’na muhalefet nedeniyle kaç kişi ve kuruluşa ne kadar idari para cezası verildiğine ilişkin soru önergesini 2006, 2007 ve 2008 yılının ilk altı ayında uygulanan idari para cezalarıyla ilgili bilgi vererek yanıtladı.

Radikal GazetesiÇevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, CHP Adana Milletvekili Hulusi Güvel’in 2002-2008 yılları arasında Çevre Kanunu’na muhalefet nedeniyle kaç kişi ve kuruluşa ne kadar idari para cezası verildiğine ilişkin soru önergesini 2006, 2007 ve 2008 yılının ilk altı ayında uygulanan idari para cezalarıyla ilgili bilgi vererek yanıtladı.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, CHP Adana Milletvekili Hulusi Güvel’in, Çevre Kanunu’na muhalefet nedeniyle kaç kişi ve kuruluşa ne kadar idari para cezası verildiğine ilişkin soru önergesini yanıtladı. Güvel 2002-2008 yılları arasında kaç kişi ve kuruma çevreye verdiği zarar nedeniyle ceza verildiğini sordu. Bakan Eroğlu ise 2006-2008 yıllarında ülke genelinde yapılan denetim sayısı ve verilen idari cezalar hakkında bilgi verdi. Eroğlu’nun verdiği bilgiye göre 2006 yılında Çevre Kanunu’na muhalefet nedeniyle toplam 15 milyon 134 bin 196 YTL idari para cezası verildi. 2007 yılında 8 bin 107 denetim gerçekleştirilirken bu denetimler sonucu da 62 milyon 657 bin 244 YTL ceza kesildi. 2008 yılının ilk altı ayında ise çevreyle ilgili 3 bin 867 denetim yapıldı. Bu denetimlerde de 14 milyon 31 bin 760 YTL idari para cezası uygulandı.

"Zamanaşımı nedeniyle tahsil edilmeyen tazminat bulunmuyor"

Bakan Eroğlu, CHP’li Güvel’in ‘Çevre Kanunu gereği çevreyi kirletenler ve çevreye zarar verenlerden sebep oldukları kirlenme ve bozulmadan doğan zararlar nedeniyle tahsil edilen tazminat miktarı’na ilişkin sorusuna ise “çevreyi kirletenler ve çevreye zarar verenlerden, sebep oldukları kirlenme ve bozulmadan doğan zararlar nedeniyle tahsil edilen tazminat bulunmamaktadırö karşılığını verdi. Eroğlu, ‘zamanaşımı nedeniyle alınmayan tazminat miktarı’na ilişkin soruya ise zamanaşımı nedeniyle alınmayan tazminat bulunmadığı yanıtını verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cevreye-zarar-verenlere-uc-yilda-sadece-91-milyon-ytl_63312.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!