Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

CHP'de İki İlçeye Geçici Yönetim

Konak ve Çiğli ilçelerinin kayyumlarının başına eski başkanlar getirildi. Konak’a Aytekin Tunus, Çiğli’ye ise İsmail Arıcı atandı. Her iki görevlendirme, partide "iade-i itibar" olarak yorumlandı.

Milliyet Gazetesi
CHP'de İki İlçeye Geçici Yönetim

Konak ve Çiğli ilçelerinin kayyumlarının başına eski başkanlar getirildi. Konak’a Aytekin Tunus, Çiğli’ye ise İsmail Arıcı atandı. Her iki görevlendirme, partide "iade-i itibar" olarak yorumlandı.

CHP İzmir’de iki ilçeye kayyum (Geçici yönetim) atandı. CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) tarafından geçen hafta görevden alınan Konak İlçe Başkanı Aytekin Tunus, tekrar aynı ilçede kayyum heyetinin başkanlığına getirilerek adeta iade -i itibar yapıldı. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın talimatıyla MYK tarafından oluşturulan Konak ilçe geçici heyetinde Tunus’un yanı sıra Nizam Turgut, Metin Bay, Onur Temiz ve Tünay Canpolat yer aldı. Bu atama, parti kulislerinde, "Baykal, tavrını İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu’ndan yana koydu. İade-i itibar yapıldı” şeklinde yorumların yapılmasına neden oldu. Nalbantoğlu’na yakınlığıyla bilinen Tunus, yeniden göreve getirilmesini  şu sözlerle değerlendirdi: “Çok sevindim. Partime daha fazla katkı koymak için bu görev önemli."

Bu arada CHP Çiğli ilçe örgütüne daha önce mahkeme tarafından atanan üç kişilik kayyum heyeti de MYK’nın kararıyla görevden alındı.  Yıldıran Ak, Celal Adıgüzel ve Çetin Yurtsever’den oluşan kayyum heyeti parti örgütünü 30 gün içinde kongreye götüremediği için yerine İsmail Arıcı başkanlığında beş kişilik geçici yönetim atandı.

Yerel seçim sonrasında ilçe başkanlığı koltuğunda otuan Arıcı’nın başkanlığındaki geçici yönetim kurulunda İl Genel Meclis Üyesi Süleyman Avcı, emekli işçi Kadim Akgül, Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Ali Rıza Akdağ ve emekli öğretmen Hilmi Tekdaş yer aldı. Tekdaş ve Akgül, daha önce Arıcı başkanlığındaki ilçe yönetim kurulunda da görev yapıyordu.

Halen kongre sürecinde olan CHP’de Konak ve Çiğli’deki geçici yönetimlerin özellikle "sahte üye" olarak nitelendirilen "Bindirme üyelerle" ilgili olarak genel merkezin isteği doğrultusunda çalışma yapmaları bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/chpde-iki-ilceye-gecici-yonetim_74307.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!