Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

150 Milyar Dolar Nereye Gitti?

CHP'nin İstanbul Adayı Kılıçdaroğlu

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı, yolsuzluklarla mücadelede adı öne çıkan CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Radikal Gazetesi
CHP'nin İstanbul Adayı Kılıçdaroğlu

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı, yolsuzluklarla mücadelede adı öne çıkan CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu oldu. CHP Genel Merkezi'nde Baykal Başkanlığında toplanan Merkez Yönetim Kurulu, yerel seçim adaylarını değerlendirme çalışmalarını yürüttü. Edilen bilgiye göre bu çalışmalar sonucunda yapılan çeşitli anketlerde birinci gelen Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday gösterilmesi kararlaştırıldı. Bu kararın alınmasından sonra Bilecik'te yurt gezisinde bulunan Kılıçdaroğlu telefonla aranarak Ankara'ya çağrıldı.

Kılıçdaroğlu'nunu adaylığı bugün toplanacak Parti Meclisi toplantısında kesinleştirilerek ve kamuoyuna resmen duyurulacak. İl Başkanı Gürsel Tekin de Ankara'ya çağrılırken, iki ismin Ankara'da seçim sürecinde birlikte çalışacağı mesajı verileceği öğrenildi.

4 ile kadın aday

MYK'da ayrıca CHP iddialı olarak olduğu Adana Büyükşenir Belediye başkanlığı icin avukat Soner Çetin'i adı belirlendi. CHP adayları belirlenmeyen 13 il arasında yer alan Aydın'da sürpriz bir adayla seçimlere girecek. CHP Merkez Yönetim kurulu Aydın Belediye başkanlığına ise Aydın milletvekili Özlem Çerçioğlu getirildi. Çerçioğlu seçim bölgesi Aydın'da yaptığı açıklamada Belediye başkan adaylığı görevinin kendisine tebliğ edildiğini bildirdi. Çerçioğlu ile birlikte CHP'nin biri büyükşehir adayı olmak üzerine il düzeyinde kadın başkan aday sayısı da dörde yükseldi. CHP daha önce Bursa Büyükşehir Belediye başkanlığına Sena Kaleli'yi, Erzincan Belediye Başkanlığına Nuran Uygun'u Kastamonu Belediye başkanlığına Müjgan Alagöz'ü aday göstermişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/chpnin-istanbul-adayi-kilicdaroglu_66013.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!