Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çılgın Proje Kararı Tamam!

Kanal İstanbul ile ilgili çok önemli gelişme Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Kanal İstanbul Projesi ile ilgili Yüksek Planlama Kurulu kararı bu hafta içinde tamamlandı" dedi.

yapi.com.tr/AA
Çılgın Proje Kararı Tamam!

Babacan, Stratejik Düşünce Enstitüsünce düzenlenen "Ekonomi Güvenliği"  konulu panelin açılışında yaptığı konuşmada, önlerinde çok önemli vizyon  projeleri bulunduğunu söyledi. Bu projelerden en önemlisinin Kanal İstanbul Projesi olduğunu belirten  Babacan, şöyle konuştu:

"Kanal İstanbul Projesi ile alakalı kanal yapıldığında bazı yolların  yerinin değişmesi gerekecek. Köprüler gerekecek. İşte bunun ilgili Yüksek  Planlama Kurulu kararı bu hafta içinde tamamlandı. Çünkü öncelikle yol, köprü  çalışmalarının başlaması gerekiyor, arkasından da Kanal İstanbul Projesi'ni gerçekleştirelim. Bu ilk etapta bakanlar olarak 'acaba olur mu, olmaz mı, çok mu  çılgın, acaba gerçekleştirilebilir mi?' şeklinde şüpheler hissettik ama Sayın  Başbakanımız bunu açıkladı. Olmayacak olsa zaten bu açıklanmazdı. Biz, bunun gerçekçi bir proje olduğuna inanıyoruz. Türkiye için, hatta dünya için çok  konuşulacak bir proje olduğuna da inanıyoruz. Her türlü çevre değerlendirmesi ve  hazırlığı çok dikkatli yapılmalı ama yapıldıktan sonra da İstanbul'u, İstanbul'un  deniz trafiğini çok rahatlatacak bir proje haline gelecek. Aynı zamanda  İstanbul'un daha sıhhatli, daha düzenli büyümesini de beraberinde getirecek proje  olacak."

http://www.yapi.com.tr/haberler/cilgin-proje-karari-tamam_107279.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!