Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çimentaş 60. Yaşını Kutluyor

Ege Bölgesi'nin en eski sanayi tesislerinden Çimentaş, 60. kuruluş yıldönümünü Swissotel Grand Efes Otel'de düzenlenen bir kokteylle kutladı. Gecede Çimentaş'ın kurucusu olan Akgerman ailesinin fertleri Öner Akgerman ve Bülent Akgerman ile Çimentaş'ın eski ortakları Gürel ailesinin fertleri İstemi Gürel, İlhan Gürel ve Noyan Gürel de yer aldı.

Yeni Asır Gazetesi
Çimentaş 60. Yaşını Kutluyor

Ege Bölgesi'nin en eski sanayi tesislerinden Çimentaş, 60. kuruluş yıldönümünü Swissotel Grand Efes Otel'de düzenlenen bir kokteylle kutladı. Gecede Çimentaş'ın kurucusu olan Akgerman ailesinin fertleri Öner Akgerman ve Bülent Akgerman ile Çimentaş'ın eski ortakları Gürel ailesinin fertleri İstemi Gürel, İlhan Gürel ve Noyan Gürel de yer aldı. Çimentaş Yönetim Kurulu üyeleri, konukları girişte karşıladı.

Sektördeki rolü

Gecede sahneye davet edilen AKG Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Öner Akgerman, Çimentaş'ın kurulup faaliyete geçtiği yılları çok iyi hatırladığını belirterek, fabrikanın fırınının kamyonlarla limandan taşındığını hatırlattı. Gürel Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İstemi Gürel de aile olarak Çimentaş'tan çok şey öğrendiklerini vurguladı. Gürel, Öner Akgerman ve daha önceki ortakların attığı adımlarla Çimentaş'ın bugüne geldiğini ifade etti.

Çimentaş'ın geleceğini, Türkiye'nin inşaat sektöründe rolü inkar edilemez olan çimento üretimi ile 2 yıl önce başladıkları atık yönetiminin şekillendirdiğini anlatan Çimentaş Yönetim Kurulu Başkanı Walter Montevecchi, "Çimento, üretimi yoğun enerji tüketen bir süreç. Bu süreçte yakılan kömür, iklimimize ciddi bir tehdit oluşturan karbondioksit üretiyor. Çimento sektörü dünyadaki karbon salınımının sadece yüzde 4'ünü oluştursa bile, iklim değişikliğinde önemli rol oynuyor" diye konuştu.

Bu kirliliği önlemek için tesislerde enerji verimliliğini en üst seviyeye çıkarma ve kömür yerine alternatif yakıtlar kullanma yoluna gittiklerine işaret eden Montevecchi, sözlerine şöyle devam etti: "Çimentaş Topluluğu olarak 60 yıllık tecrübe ve birikimimizle, alternatif yakıt ve yeşil enerji üretmek için atık yönetimine adım attık. Hepimiz atık işinin hassasiyetinin farkında olmalıyız. Bu yüzden şeffaf bir yaklaşım içinde, dünyadaki en yeni teknoloji ve en verimli uygulamalardan faydalanmalıyız. Ancak toplumun ve bireylerin desteği olmadan, etkin bir atık yönetimi yaratmak olanaksız. Bu vesileyle, tüm siyasi partilerin, merkezi ve yerel yönetimlerin, iş dünyasının ve toplumun güçlü desteğine ihtiyaç duyuyoruz".

Bornova'da orman oluşturuldu

Çimentaş Yönetim Kurulu Başkanı Walter Montevecchi, 60. yıl kutlamalarına Çimentaş Grubu'nun Kars, Trakya ve Elazığ'daki tesislerinin çalışanlarıyla başladıklarını söyledi. Çimentaş adına Bornova Laka havzasında 10 bin fidanlık Çimentaş ormanı oluşturduklarını dile getiren Montevecchi, "2001 yılında hissedarımız Cementir Holding, Çimentaş hisselerinin çoğunluğunu Türk toplumuna, kültürüne, değerlerine ve en önemlisi ülke ekonomisine güvenerek aldı. Bugün, 9 yıl sonra yaptığımız yatırımlara ve Türkiye'nin geleceğine olan inancımız katlanarak devam ediyor. Yeni yatırımlarımızı bu inançla gerçekleştiriyoruz" dedi.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/cimentas-60-yasini-kutluyor_84476.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!