Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çimentaş, İzmir Fabrikasında 'Torbalı Filtre' Sistemine Geçiyor

Çimentaş'ın, İzmir çimento fabrikasında ''torbalı filtre'' sistemine geçeceği bildirildi. Çimentaş'tan yapılan yazılı açıklamada, giderek yükselen çevre bilincine katkı sağlamayı birinci hedef gören şirketin, çimento üretiminde enerji tasarrufuna dönük alternatif yakıt uygulamalarını gerçekleştirdiği, atık yönetiminde de önemli adımlar attığı

yapi.com.tr / AA
Çimentaş, İzmir Fabrikasında 'Torbalı Filtre' Sistemine Geçiyor

Çimentaş'ın, İzmir çimento fabrikasında 'torbalı filtre' sistemine geçeceği bildirildi. Çimentaş'tan yapılan yazılı açıklamada, giderek yükselen çevre bilincine katkı sağlamayı birinci hedef gören şirketin, çimento üretiminde enerji tasarrufuna dönük alternatif yakıt uygulamalarını gerçekleştirdiği, atık yönetiminde de önemli adımlar attığı belirtildi.
Şirketin, İzmir fabrikasında yeni bir çevresel yatırıma adım atacağının kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
    
''8 milyon dolarlık filtre modernizasyon yatırımı ile Çimentaş İzmir çimento fabrikasında 'torbalı filtre' sistemine geçecektir. Çimentaş, bu yatırımı alanında dünyanın en ünlü mühendislik firmalarından biri olan FLSmidth Airtech ile gerçekleştirecektir. Çimentaş sektördeki deneyimini ve FLSmidth Airtech'in 70 yıllık birikimini bir araya getirmiştir.
Nisan 2012'de devreye alınması planlanan torba filtreleme sistemi ile amaç Çevre Mevzuatı gereği tozsuzlaştırma değildir. Çünkü mevcut kurulu olan elektro filtreler yasal sorumluluğu yerine getirmektedir. Çimentaş Grubu, insana ve çevreye verdiği önem gereği faal durumda olan filtreleri modernize ederek 1 normal metreküpteki atmosfere atılan toz miktarını, yasal zorunluluk olan 120 mg yerine, 10 mg değerin altına indirmeyi hedeflemektedir. Böylelikle Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası sektörün en çevreci fabrikalarından biri haline gelecektir.''
    
Açıklamada, şirketin sanayi alanındaki vizyonunun yanısıra eğitim, sanat, spor alanlarında da misyonunu sürdürmekte olduğu, özellikle çevre yatırımları konusunda daha büyük adımlar atmayı hedeflediği bildirildi.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/cimentas-izmir-fabrikasinda-torbali-filtre-sistemine-geciyor_89403.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!