Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çimento Üretimi Rekora Koşuyor

İnşaat sektöründeki canlanma Türkiye’nin çimento üretiminin büyük oranda artırdı. Bu yıl Eylül sonu itibariyle çimento üretimi, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 4 milyon ton artışla 36 milyon 219 bin tonu buldu.

Hürriyet Gazetesinşaat sektöründeki canlanma Türkiye’nin çimento üretiminin büyük oranda artırdı. Bu yıl Eylül sonu itibariyle çimento üretimi, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 4 milyon ton artışla 36 milyon 219 bin tonu buldu. Geçen yılın aynı dönemdeki üretim rakamı 32 milyon 665 bin ton düzeyinde olmuştu. Çimento üretimi geçtiğimiz yıl toplamında ise 42 milyon 786 bin ton 36 milyon 216 bin ton olarak gerçekleşti. Bu arada aylık artış trendinin aynı devam etmesi halinde, bu yıl Türkiye’nin toplam çimento üretiminin 50 milyon tona yaklaşması bekleniyor.

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliğinin son verilerine göre, Eylül ayı sonu itibari ile üretimi yapılan çimentonun büyük bölümü bir önceki yılarda olduğu gibi Marmara bölgesindeki fabrikalardan sağlandı. 10 milyon 391 bin 725 bin ton çimento üretiminin yapıldığı Marmara bölgesi fabrikalarını, 6 milyon 542 bin 434 tonla İç Anadolu bölgesindeki fabrikalar izledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cimento-uretimi-rekora-kosuyor_50093.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!