Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çimento ve Hazır Beton Sektörüne Ceza Yağdı

Rekabet Kurulu, çimentoda fiyat tespiti, hazır beton sektöründe de fiyat tespiti ve pazar paylaşımı anlaşmaları yaptıkları gerekçesiyle açtığı soru

Akşam
1


b>Rekabet Kurulu, çimentoda fiyat tespiti, hazır beton sektöründe de fiyat tespiti ve pazar paylaşımı anlaşmaları yaptıkları gerekçesiyle açtığı soruşturmalarda firmalara ceza verdi.
Rekabet Kurulu Başkanı Mustafa Parlak, başlatılan soruşturmalarda, kurul kararlarını açıkladı. Parlak, nihai kararlara ilişkin olarak Danıştay yolunun açık olduğunu bildirdi.

Açıklamaya göre verilen cezalar şöyle:

*Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayi A.Ş. ve Batısöke Söke Çimento Sanayi T.A.Ş'ye 5.7 trilyon, Batı Beton İşletmesi'ne 1.4 trilyon ve yaptıkları anlaşmaları Rekabet Kurulu'na bildirmemeleri nedeniyle verilen cezalar ile birlikte, Batı Grubu'na toplam 7.2 trilyon lira.

*Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye 3.4 trilyon lira, Betonsa'ya 2.3 trilyon ve anlaşmaları bildirmemeleri nedeniyle verilen cezalar da eklendiğinde, Akçansa'ya toplam 5.8 trilyon lira.

*Çimentaş İzmir Çimento Fabrikaları Türk A.Ş'ye 2.7 trilyon lira, Çim Beton Hatır Beton ve Prefabrik Yapı Elemanları Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye 337.1 milyar lira, anlaşmaları bildirmemeleri nedeniyle verilen cezalar ile birlikte, Çimentaş Grubu'na toplam 3.3 trilyon lira.

*Denizli Çimento Sanayi A.Ş'ye 2.6 trilyon lira, Aydın Modern Beton Sanayi Ticaret A.Ş'ye 114.4 milyar lira, anlaşmaların bildirilmemesinden dolayı verilen ceza ile birlikte, Denizli Çimento Grubu'na toplam 2.7 trilyon lira.

*Lafarge Beton A.Ş'ye 486.4 milyar lira, anlaşmaları bildirmemesi nedeniyle verilen cezalarla birlikte toplam 495.3 milyar lira.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cimento-ve-hazir-beton-sektorune-ceza-yagdi_21822.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • trabzon, rize, giresun, gümüşhane illerinde aşkale çimentonun satış yaptığı bölgelerde çimento kaynaklı olan beton sorunlarıyla karşılaşılmakta ve beton sektöründeki son ve en güçsüz halka vatandaşlar mağdur edilmektedir. çimento müstahsilleri birliği bu konuda ne gibi çalışmalarda bulunuyor? ilkerustabas@gmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!