Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çimentoda Büyük Birleşme Yakın

Oyak Otomotiv ve Çimento Şirketleri Başkanı Celal Çağlar, "Çimento sektöründe çok yakın gelecekte büyük bir grubun satışı sözkonusu. Bu satışla ilgiliyiz" dedi.

Sabah Gazetesi
Çimentoda Büyük Birleşme Yakın

yak Otomotiv ve Çimento Şirketleri Başkanı Celal Çağlar, "Çimento sektöründe çok yakın gelecekte büyük bir grubun satışı sözkonusu. Bu satışla ilgiliyiz" dedi.

Oyak Grubu Otomotiv ve Çimento Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çağlar, çok yakın gelecekte çimento sektöründe büyük bir grubun satışının sözkonusu olduğunu belirterek, "Bunu bekliyoruz. Satışıyla da ilgiliyiz'' dedi. Oyak Grubu'na bağlı Elazığ Altınova Çimento'nun, Çimentaş Topluluğu'na satışıyla ilgili toplantıda konuşan Çağlar, bu şirketin yüzde 70 Oyak, yüzde 30 Gama Grubu'na ait olduğunu anımsatarak, 27 milyon 857 bin dolara satın alındığını, şirkete bir o kadar da yatırım yapıldığını söyledi. Çağlar, Elazığ Çimento'nun, 31 Temmuz 2006 tarihli hisse devir sözleşmesi ve Rekabet Kurumu'nun da onayı ile önceki akşam Çimentaş ve İtalyan Cementir grubuna devredildiğini bildirdi. Oyak Grubu'nun yüzde 51 ve üzerinde hisse sahibi olduğu Adana, Bolu, Ünye ve Mardin çimento şirketlerinin satışının kesinlikle sözkonusu olmadığını vurgulayan Çağlar, bu şirketlerle ilgili yakın gelecekte bir satış stratejisi geliştirilmediğini aktardı. Çağlar, "Çok yakın gelecekte ilan edileceği gibi çimento sektöründe büyük bir grubun satışı sözkonusudur. Bunu bekliyoruz. Satışıyla ilgiliyiz'' dedi.

SIFIRDAN YAPMAK İYİDİR

Çağlar, "Sıfırdan yapmak her zaman satın almaktan daha iyidir. Elazığ Çimento'nun kapasitesini artıracak yer yoktu. Bu yatırım Cementir için gerçek bir sanayi yatırımıdır. 110 milyon dolar Türkiye'nin olmuştur; gelen para sıcak para değildir'' diye konuştu. Satışa çıkarılacak bir çimento grubuyla ilgilendiklerini tekrarlayan Çağlar, Cementir'in de bu grupla ilgilenip ilgilenmediğinin sorulması üzerine şu yanıtı verdi: "Çimentocular da Beşiktaşlı, Fenerbahçeli, Galatasaraylı futbolcular gibidirler. Sahada acayip kavga ederler, bir araya geldiklerinde böyle çay kahve içerler. Aynı sahada olduğumuz için elbette rakip olacağız. Ama onlardan aldığımız parayla satın alma olmayacak; Oyak'ın imkanları zaten buna yeter.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/cimentoda-buyuk-birlesme-yakin_48527.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!