Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çimento'da İyi Haber

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan İğnebekçili, "2002 yılı verileri ihracatta Avrupa birincisi olacağımızı g

Dünyab>Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan İğnebekçili, "2002 yılı verileri ihracatta Avrupa birincisi olacağımızı göstermektedir" dedi. Çimento sektörünün 2002 yılı değerlendirmesini yapan İğnebekçili, ihracat ve iç tüketimde artış yaşandığını söyledi. Avrupa'nın en büyük ikinci ve dünyanın sekizinci büyük üreticisi olan Türkiyenin, 2002 yılında "az miktarda;" gelişim kaydettiğini dile getiren İğnebekçili, "Üretim 2001'e oranla yüzde 5.62 artışla 25 milyon 441 bin tona yükseldi. İç satış miktarı yüzde 3.63 artarak 21 milyon 4 bin ton seviyelerine çıktı" dedi.
Çimento ve klinker ihracatında ise belirgin bir artış sağlandığını dile getiren İğnebekçili, "Sektör iç piyasadaki krizin yaralarını geçen sene olduğu gibi ihracatla kapatmaya çalışmaktadır. Çimento ihracatı yüzde 11.72 artışla 4 milyon 473 milyon ton ve klinker ihracatı da yüzde 49.25 artarak 3 milyon 600 bin ton düzeyine ulaştı. 2002 yılı verileri ihracatta Avrupa birincisi olacağımızı göstermektedir" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cimentoda-iyi-haber_2869.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!