Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çimsa'dan 75 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım

Çimsa, Eskişehir Çimento Fabrikası'na, mevcut üretim hattını yenileme ve yeni üretim hattının yapımı için 75 milyon dolarlık yatırım yapıyor. Eskişehir Çimento Fabrikası yatırımlarının 2007 sonunda tamamlanmasıyla çimento üretim kapasitesi dörde katlanarak 2 milyon tona yükselecek.

Cumhuriyet Gazetesi
Çimsa'dan 75 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım

b>Çimsa, Eskişehir Çimento Fabrikası'na, mevcut üretim hattını yenileme ve yeni üretim hattının yapımı için 75 milyon dolarlık yatırım yapıyor. Eskişehir Çimento Fabrikası yatırımlarının 2007 sonunda tamamlanmasıyla çimento üretim kapasitesi dörde katlanarak 2 milyon tona yükselecek. Çimsa, toplam çimento üretim kapasitesini ise 5.5 milyon tona çıkaracak.

Çimsa, 2005 yılında Sabancı Çimento Grubu'na dahil ettiği Eskişehir Çimento Fabrikası'nın yeni yatırımlarının temelini attı. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı , gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, Sabancı grubu olarak Türkiye'nin geleceğine güvendiklerini ve yatırımlara devam ettiklerini söyledi. Çimsa'yı geçen yıl aldıklarını ve başarıyla toparladıklarını ifade eden Sabancı, ''Büyütelim diye aldık, aynı kalması için almadık. Türkiyemiz iyi gidiyor. Yatırımlara devam ediyoruz. Eskişehir'de devam eden Carrefour yatırımımızsa birkaç aya kadar tamamlanır'' dedi.

Çimsa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı , Çimsa'nın Kıbrıs, İspanya, Almanya gibi yurtdışı terminalleri vasıtasıyla dünya pazarlarında da faaliyet gösterdiğini söyledi. Kamışlı, üretim kapasitesini 2007'nin sonunda 4'e katlayacaklarını dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cimsadan-75-milyon-dolarlik-yeni-yatirim_49394.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!