Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çin, Akaryakıtlı Araçları Yasaklama Takvimi Üzerinde Çalışıyor

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı ülkede akaryakıtlı araçlar kullanımının sonlandırılmasına yönelik bir takvim üzerinde çalışıldığını açıkladı.

yapi.com.tr
Çin, Akaryakıtlı Araçları Yasaklama Takvimi Üzerinde Çalışıyor

Açıklama Çin parlamentosunda 16 Temmuz tarihinde verilen bir yasa önerisine karşılık olarak verildi. “Akaryakıt Taşıtlarının Yasaklanması İçin Bir Zaman Çizelgesi Oluşturulması ve Güçlü Bir Ulusun İnşasının Hızlandırılması Üzerine Araştırma” başlıklı açıklamaya göre bir çıkış takvimi belirlemek için gerek teknolojik gelişme süreci gerekse de ülkedeki sektörün fiili durumu hakkında Kalkınma ve Reform Komisyonu gibi ilgili birimler ile işbirliği yapılıyor.

Yeşil Ekonomi'de yer alan habere göre; bu çalışmalarda yakıt maliyeti, yeni enerji araçlarının teknoloji maliyetleri, enerji tasarrufu ve emisyonlarının azaltılması, piyasa talebi gibi konularda kapsamlı ve bilimsel bir yaklaşım kullanılıyor.

Bununla birlikte açıklamada bu hedef doğrultusunda bakanlığın yerel yönetimleri şehir içi ulaşımda elektrikli otobüs ve taksilerin kullanımını artırma konuları ile akaryakıtlı araçlara yasak bölgeler oluşturulması gibi pilot uygulamalar konusunda destekleyeceği de belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cin-akaryakitli-araclari-yasaklama-takvimi-uzerinde-calisiyor_174669.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!