Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çin Rekabetinden Sektör Değiştirdi

Uzakdoğu’nun kalitesiz ürünleriyle rekabette zorlanan İzmirli sanayici Erdoğan Çiçekçi, 30 yıl sonra sektör değiştirdi, Ege’nin ilk WPC tesisini kurdu. Dünyada son 10 yılın en çevreci ürünü kabul edilen WPC - ‘kompozit ahşap’ üretimine başlayan Çipitaş, yeni ürününü “Komwood” markasıyla tescilledi.

Hürriyet EGE
Çin Rekabetinden Sektör Değiştirdi

Uzakdoğu’nun kalitesiz ürünleriyle rekabette zorlanan İzmirli sanayici Erdoğan Çiçekçi, 30 yıl sonra sektör değiştirdi, Ege’nin ilk WPC tesisini kurdu.

İzmir’de 30 yıldır plastik işleme sanayinde faaliyet gösteren Çipitaş A.Ş, sentetik çuval üretimindeki deneyimini farklı bir sektörde değerlendirmeye başladı. Dünyada son 10 yılın en çevreci ürünü kabul edilen WPC - ‘kompozit ahşap’ üretimine başlayan Çipitaş, yeni ürününü “Komwood” markasıyla tescilledi. Aynı zamanda Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili de olan Çipitaş Başkanı Erdoğan Çiçekçi, Uzakdoğu mallarıyla rekabette zorlamaları yüzünden sektör değiştirmek zorunda kaldıklarını anlattı.

Yatırım planları yaptık

“Bizim işimiz sanayicilik. Bu nedenle mevcut işçilerimizle elele vererek, boşalan tesislerimizin 3 bin metrekaresinde yeni bir yatırım planladık” diyen Çiçekçi, şöyle devam etti;

“Gelecek yıllar, çevreyi koruyan ürünler öne çıkacak. Bu noktadan hareketle iki yıl süren AR-GE çalışması sonucu ürettiğimiz ahşabın bütün güzelliklerini barındıran, ancak daha üstün Komwood deck profili büyük taleple karşılaştı. Çevreye yönelik yaptığımız bu yatırımla gurur duyuyoruz.”

Kullanım alanları

ABD, Kanada, AB ülkelerinde çok geniş kullanım alanı olan olan kompozit malzemeler, Türkiye’de de gide-rek yaygınlaşıyor. Açık ve yarı kapalı alanlara döşenen deck profilleri, havuz kenarların-da, iskelelerde, marinalarda, yürüyüş yollarında, köprülerde, trafiğe kapalı alanlarda, teraslar-da ve balkonlarda kullanılıyor.
 

http://www.yapi.com.tr/haberler/cin-rekabetinden-sektor-degistirdi_76466.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!