Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çin Sincan Uygur Özerk Bölgesi İş Adamları Antalya'da

İstanbul'da 27 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Uluslararası yapı Fuarı'na katılmak üzere Türkiye'ye gelen Sincan Uygur Özerk Bölgesi Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürü Nijat Yasin ve Çinli iş adamı Shundefa INTS Limited şirketi sahibi Li Da Qing ile bazı Çinli iş adamı ve iş kadınları, Türk-Çin Halk Cumhuriyeti İş Adamları

yapi.com.tr / AA
Çin Sincan Uygur Özerk Bölgesi İş Adamları Antalya'da

Fotoğraf: Fikri Cinokur

İstanbul'da 27 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Uluslararası Yapı Fuarı'na katılmak üzere Türkiye'ye gelen Sincan Uygur Özerk Bölgesi Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürü Nijat Yasin ve Çinli iş adamı Shundefa INTS Limited şirketi sahibi Li Da Qing ile bazı Çinli iş adamı ve iş kadınları, Türk-Çin Halk Cumhuriyeti İş Adamları Dostluk ve Dayanışma Derneği (TÜÇİAD) Antalya Şubesi'nin konuğu oldu.

Antalyalı iş adamlarıyla görüşen Nijat Yasin, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki yatırım alanlarıyla ilgili bilgi verdi. Türkiye ve Çin arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesini istediklerini belirten Yasin, şunları kaydetti:

''Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde ticaret ve yatırım yapma bakımından çok büyük fırsatlar var. Sincan Uygur bölgesi 8 ülke ile sınır komşusu. Coğrafi olarak da Çin'in merkezi sayılır. Bu bölgeye ulaşım çok kolay. Sincan Uygur bölgesi Çin'in Avrupa'ya açılan kapısı durumundadır. Yıl içinde Sincan Uygur Bölgesi'nden Türkiye'ye direkt uçuşlar başlatılacak. Türk iş adamlarını Sincan Uygur'a davet ediyoruz. 1 Eylül'de gerçekleştirilecek Uluslararası Avrasya Fuarı'na Antalyalı iş adamlarını da bekliyoruz.''

Çinli iş adamı Li Da Qing de Urumçin'in turizm açısından önemli bir bölge olduğunu belirterek, bu bölgede Türkiye'yi merak eden milyonlarca kişi bulunduğunu kaydetti.

Li, ''Türkiye'ye geldiğimizde kültürel olarak birçok ortak yönümüz bulunuyor. İki ülke iş adamları için fırsatlar olacak. Sincan Uygur Bölgesi'nde Türk-Urimçin Sanayi Bölgesi oluşturulacak'' dedi.

TÜÇİAD Antalya Şube Başkanı Kemal Koçak da Türk ve Çinli iş adamlarının ortak yatırım ve ticaret yapmalarının çok yararlı olacağını kaydetti.

TÜÇİAD Antalya Şubesi Genel Sekreteri ve Pamfilya Turizm'in sahibi Yaşar Sobutay ise Avrupa ülkelerinden Türkiye'ye turist getirdiklerini, bu yıl kruvaziyer turizme de ağırlık verdiklerini söyledi. Bu yıl Antalya Limanı'na kruvaziyer gemilerin Avrupa'dan 96 sefer düzenleyeceğini ve bunlardan 32 geminin hizmetlerini kendilerinin yaptığını bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cin-sincan-uygur-ozerk-bolgesi-is-adamlari-antalyada_87034.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!