Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çin'den Hava Kirliliğiyle Etkin Mücadele Kararı

Çin Başbakanı Li Keqiang, yıllık kongrede alınacak bir dizi önlemle, hava kirliliğiyle olan savaşlarını kuvvetlendireceklerini açıkladı ve “Hava tekrar mavi olacak” dedi

yapi.com.tr
Çin'den Hava Kirliliğiyle Etkin Mücadele Kararı

Çin Başbakanı Li Keqiang, yıllık kongrede alınacak bir dizi önlemle, hava kirliliğiyle olan savaşlarını kuvvetlendireceklerini açıkladı ve “Hava tekrar mavi olacak” dedi.

Her yıl bir milyon erken ölüme neden olan ve artık Çin ile özdeşleşen hava kirliliğine karşı verilen mücadelenin gücünü artırmaya karar veren Çin Başbakanı Li, ülkenin ciddi bir çevresel sınav verdiğini ve Çin vatandaşlarının rahatlamaya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Li’nin alınacağını söylediği önlemler arasında kömür tüketimini azaltmak, kömürle çalışan termik santralleri geliştirmek, motorlu taşıtlarda karbon emisyonunu düşürmek, temiz enerji kaynaklarına yönelmek ve hava kirliliği ve bilimum çevresel suçu görmezden gelen devlet yetkililerini cezalandırmak bulunuyor. Başbakan Li hava kirliliğinin önümüzdeki yıl içinde ciddi ölçüde azalacağını söyledi ancak bir hedef koymadı.

'Dünyanın en büyük güneş enerjisi tarlası yapılacak'

Çin Komünist Partisi'nden Zhang Bawu Çin’in hava kirliliği ile mücadelesinin hükümetin çabaları ve yapılması planlanan dünyanın en büyük güneş enerjisi tarlasının da katkılarıyla mümkün olan kısa zamanda biteceğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cinden-hava-kirliligiyle-etkin-mucadele-karari_156763.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!