Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çin'in Sürücüsüz Aracı Testi Geçti

Çin yapımı bir sürücüsüz kamyon, akıllı ve otomatik ağır araçların çağını müjdeleyen bir navigasyon testini geçti.

yapi.com.tr
Çin'in Sürücüsüz Aracı Testi Geçti

Önde gelen kamyon üreticisi FAW Jiefang, Jilin Eyaleti’nin, Changchun Şehrindeki FAW Tech Center'da sürücüsüz kamyonunu görücüye çıkardı.

Araç engelleri tanımaya başardı, yavaşladı, yanından dolaştı ve hızlandı. Şirket kaynakları, kamyonun trafik ışıklarına, uyarlanabilir seyir kontrolüne, uzaktan kumandaya doğru tepki verdiğini ve testi başarıyla geçtiğini söyledi. FAW Jiefang 2018 yılının başında akıllı aracını ticarileştirmeyi planlıyor.

Çin Uluslararası Radyosunun haberine göre, FAW Jiefang Genel Müdürü Hu Hanjie, şirketin kendi kendine çalışan kamyonları geliştirmek, üretmek, satmak ve servis vermek için bir endüstri zinciri kurduğunu söyledi. Hu, sektör genelinde daha fazla firmanın katılımıyla bu teknolojinin ağır vasıtalarda kullanımını hızlandıracaklarını belirtti.Baidu ve Tencent gibi önde gelen Çinli teknoloji firmaları da, sürücüsüz araç teknolojilerine yatırım yapıyorlar.Örneğin, Baidu, son iki yıldır her yıl düzenlenen Dünya İnternet Konferansı'nda sürücüsüz mini otomobillerini test ediyor.Bununla birlikte sektörün uzmanları kamyon sürücülerinin yorulma

ihtimalinin daha yüksek olması nedeniyle sürücüsüz araç teknolojisinin kamyonlarda özel araçlara kıyasla daha pratik olabileceğini belirtiyorlar.Yeni sistemler sürücülerin değiştirilmesinin maliyetlerini düşürerek lojistik şirketlerine önemli rekabet avantajları sağlayabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cinin-surucusuz-araci-testi-gecti_157955.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!