Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çin'li Üreticiler de Kalitesiz Ürünlerden Rahatsız

Yapı sektöründe de dinamizmi ile dikkatleri üzerine çeken Çin, adının dünya çapında saygın bir biçimde anılması için çaba sarfediyor.

yapi.com.tr/Anıl KAYGUSUZ, Filiz YAVUZ
Çin'li Üreticiler de Kalitesiz Ürünlerden Rahatsız Changzhou Oudelong Decorative Satış Müdürü Helen Bian

Çin yapımı ucuz ürünler dünyanın dört bir tarafında kolayca alıcı bulsa da, Çinli üreticiler isimlerinin kötü anılmasından rahatsız. Çin'de kaliteli ürünlerin üretildiğini göstermek ve bu ürünleri tanıtmak için bir takım fuarlara katılan Çin kökenli firmaların sayısı hiç de azımsanacak miktarda değil. Yapı sektöründe de dinamizmi ile dikkatleri üzerine çeken Çin, adının dünya çapında saygın bir biçimde anılması için çaba sarf ediyor.


Bu yıl da 30. Uluslararası Turkeybuild Yapı Fuarı'na çok sayıda Çinli firmanın katılması, Çin'in bu çabasının bir göstergesi olarak nitelendirildi.

Fuarda konuştuğumuz Changzhou Oudelong Decorative Satış Müdürü Helen Bian, daha fazla müşteri kazanabilmek ve kendilerini daha iyi tanıtabilmek için Yapı Fuarı'na katıldıklarını söyledi. Bian, yüksek konut ihtiyacından dolayı ahşap pazarının büyümekte olduğunu dile getirerek, Türkiye'de son derece büyük olan ahşap sektöründe faaliyet göstermek istediklerini belirtti. Türkiye'deki yapı sektörünün rekabetçi niteliğine dikkat çeken Bian, buna rağmen bu pazarda var olabileceklerine inandıklarını ifade etti.

John Zhang Qiang

Yapı Fuarı'na ilk kez katılmış olan Imex Seramik'in Satış Müdürü John Zhang Qiang ise, bu fuarda Türkiye pazarını tanımayı amaçladıklarını belirtti. Qiang hedeflerinin büyük olduğunu ve Türkiye'den sonra Avrupa'ya da açılmak istediklerini belirterek, amaçlarının Imex Seramik'in ürün yelpazesini tanıtmanın yanı sıra, uluslararası alanda Çin isminin sektördeki saygın ülkelerle birlikte anılması olduğunun altını çizdi.

Yiyang Plastic Decoration Müdürü Jessie Ww ise Türk pazarı ve Çin pazarının birbirine benzediğini söyleyerek, her iki pazarın da aktif ve gelişime açık olduğunu dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cinli-ureticiler-de-kalitesiz-urunlerden-rahatsiz_53808.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!