Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Cirosunu Yüzde 35 Artırdı, Beton Boru Üretimine Başladı

Malatya Belediyesi ve İl Özel İdaresi'nin ortaklığındaki Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi, 2010 yılında 141 milyon 103 bin lira olan cirosunu 193 milyon 487 bin 780 liraya çıkardı. Şirket, beton boru fabrikası satın alarak boru üretimine de başladı.

yapi.com.tr / AA
Cirosunu Yüzde 35 Artırdı, Beton Boru Üretimine Başladı

Foto: Yeter Erdine (AA)

Malatya Belediyesi ve İl Özel İdaresi'nin ortaklığındaki Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi, 2010 yılında 141 milyon 103 bin lira olan cirosunu 193 milyon 487 bin 780 liraya çıkardı. Kilit taşı ve karo taşı üretiminin yanı sıra 21'i il içinde 4'ü de il dışında olmak üzere 25 süpermarket zinciriyle hizmet veren şirket, bu yıl beton boru fabrikası satın alarak, boru üretimine de başladı.

Şirketin Genel Müdürü Hulusi Boyraz, 1990 yılında kurulan ve ödenmiş sermayesi 8 milyon lira olan Esenlik Şirketi'nin market, inşaat ve hizmet sektöründe faaliyet gösterdiğini söyledi. Boyraz, yüzde 95'i Malatya Belediyesi'nin, yüzde 5'i İl Özel İdaresi'nin sermayesi ile kurulan şirketin özel sektördeki işletmeler gibi aktif ve ticari alanda hareketli bir şekilde yol aldığını anlattı. 2011 yılında 193 milyon 487 bin 780 lira ciro yaptıklarını bildiren Boyraz, 2010 yılında 141 milyon 103 bin lira olan cirolarını yüzde 35 artırmış olduklarını kaydetti.
Geçen yıllarda da önemli şubeler açarak, büyüdükleri market sektörünün şirketin cirosunun yüzde 75'ini oluşturduğunu anlatan Boyraz, ''İnşallah gelecek yıllarda ciromuzdan söz ederken 200 milyon liranın üzerinde konuşacağız'' diye konuştu.
    
Şirketin 2011 yılı karının bir milyon 726 bin 487 lira olduğunu aktaran Hulusi Boyraz, şirketin tahakkuk eden vergisinin ise 13 milyon 347 bin 372 liradan, 18 milyon 88 bin 851 liraya yükseldiğini ifade etti. 
    
Geçen yıl 7 milyon 210 bin lira yatırım yaptı
    
''Malatya'nın yüksek vergi veren çok önemli kuruluşlarından biriyiz'' diyen Boyraz, 2011 yatırımlarının da 7 milyon 210 bin lira olduğunu anlattı. Şirketin beton elemanları fabrikasında kilit taşı ve karo taşı üretildiğini bildiren Boyraz, son olarak özel bir şirketten beton boru fabrikası satın aldıklarını anlattı. Toplam şantiye alanı 10 bin metrekare olan tesiste üretime de başladıklarını ifade eden Hulusi Boyraz, 30 kişiye istihdam imkanı sağlayan tesisin tek vardiya ile çalışıldığında günlük 50 metreküp üretim kapasitesine sahip olduğunu belirtti.
Boyraz, tesiste kanalizasyon, yağmur suyu drenaj, baca elamanları olmak üzere 35 çeşit boru üretildiğini, bu fabrikanın Malatya Belediyesinin ve civar belediyelerin beton boru ihtiyacını karşılayacağını söyledi.
    
Şirkette bin 303 kişi istihdam ediliyor
    
Malatya'da en yüksek istihdamı sağlayan firmalardan biri olduklarına dikkati çeken Boyraz, şirkette bin 303 kişinin çalıştığını, 3 yılda 348 kişinin daha istihdama eklendiğini belirtti. Süpermarket sektöründe bölgeye açılmayı hedeflediklerini kaydeden Boyraz, Kahramanmaraş'ta 3, Adıyaman Gölbaşı'nda bir olmak üzere il dışında 4 şube açtıklarını kaydetti. Bu yıl Osmaniye'ye şube açmayı istediklerini anlatan Boyraz, ''Şirket olarak açılımımızda Kahramanmaraş güzergahını esas alıyoruz'' ifadesini kullandı.

ETİKETLER: ekonomi firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/cirosunu-yuzde-35-artirdi-beton-boru-uretimine-basladi_91331.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!