Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

'Çocuk Hastanesi Rant Kurbanı Olacak'

CHP Bursa Milletvekili Abdullah Özer, Bursa’da Çekirge Çocuk Hastanesi’nin yıkılarak, TOKİ’ye devredilmek istendiğini söyledi. Çekirge Çocuk Hastanesi’nin yıkılmaması için başlatılan kampanya doğrultusunda toplanan 26 binin üzerindeki imzayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştıracaklarını vurgulayan Özer, “Bu araziye TOKİ tarafından el konularak

BirGün Gazetesi
'Çocuk Hastanesi Rant Kurbanı Olacak'

CHP Bursa Milletvekili Abdullah Özer, Bursa’da Çekirge Çocuk Hastanesi’nin yıkılarak, TOKİ’ye devredilmek istendiğini söyledi. Çekirge Çocuk Hastanesi’nin yıkılmaması için başlatılan kampanya doğrultusunda toplanan 26 binin üzerindeki imzayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştıracaklarını vurgulayan Özer, “Bu araziye TOKİ tarafından el konularak rant amacıyla kullanılmasını uygun bulmuyoruz” dedi.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen CHP Bursa Milletvekili Abdullah Özer, Çekirge Çocuk Hastanesi’nin kapatılmak istendiğini belirterek, şöyle dedi:

‘TOKİ’YE ÇIKAR SAĞLAYACAKLAR’

“Kent merkezinde hizmet sunan Çekirge Çocuk Hastanesi bir süre önce kapatılarak Dörtçelik Çocuk Hastanesi’ne bağlı bir birime dönüştürülmüştür. Bu durum yönetsel olarak yanlış olduğu gibi, aynı zamanda bu hastanenin kapatılmasıyla ilgili yaklaşımın ilk adımlarından birini oluşturmaktadır.

Bu Osmangazi ilçesindeki 200 bin üzerindeki çocuğumuzu şehrin doğu ve batı yakasında bulunan yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki çocuk hastanelerine gitmek zorunda bırakacak bir uygulamadır.”

Söz konusu hastane alanının TOKİ’ye devredilmek istendiğini vurgulayan Özer, “Bu alanın rant amacıyla TOKİ’ye devredilmesi yerine, toplum sağlığını korumak ve iyileştirmek amacıyla yeni bir çocuk hastanesi olarak halkın hizmetine devam etmesinin sağlanması büyük bir önem taşımaktadır” diye konuştu.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/cocuk-hastanesi-rant-kurbani-olacak_80907.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!