Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çocukların Gözüyle Ev

EPOS tarafından yaptırılan Omnikid Gayrimenkul Araştırması'na göre 7-14 yaş grubu arasındaki çocuklara "ev" kavramının ne çağrıştırdığı sorulduğunda verilen ilk yanıt aile oldu.

Cumhuriyet Gazetesi
Çocukların Gözüyle Ev

b>EPOS tarafından yaptırılan Omnikid Gayrimenkul Araştırması'na göre 7-14 yaş grubu arasındaki çocuklara "ev" kavramının ne çağrıştırdığı sorulduğunda verilen ilk yanıt aile oldu. Yüzde 37'lik paya sahip aile yanıtını, yüzde 15 ile mutluluk, yüzde 10 ile korunmak yanıtı takip etti. Bilgisayar kullanımı ise yüzde 6'lık oranla beşinci sıraya girdi. Araştırmada ortaya çıkan sonuçlardan bazıları şöyle:

- 7-14 yaş arasındaki çocukların yüzde 34'ü bahçeli bir evde oturmak istiyor. Çocukların ev tercihinde ikinci sırada yüzde 27 ile geniş ve konforlu bir ev, üçüncü sırada ise yüzde 15 ile son moda teknoloji ile donatılmış bir ev geliyor.

- Çocukların evle ilgili hayallerini süsleyen diğer unsurlar ise spor tesisi, doğa ve havuz. Çocukların yüzde 44'ü oturdukları evin çevresinde deniz ya da göl görmek istiyor. Bu tercihe denize girme isteğinin yön verdiği görülüyor.

- Yüzde 36'sı evinin çevresinde oyun parkı, yüzde 35'i ise alışveriş merkezi veya tekno market olmasını istiyor.

- Çocukların evlerinin etrafında olmasını istediği diğer unsurlar arasında ise spor salonu, havuz, sinema, tiyatro, yakın arkadaşları, bisiklet, paten, kaykay parkuru, lunapark, doğal alan, okul, internet kafe yer alıyor.

- İstanbul'da yaşayan çocukların aksine Karadenizli çocuklar evlerinin çevresinde en çok sinema, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yaşayan çocuklar ise oyun parkı görmek istiyor.

- EPOS Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme Yönetici Ortağı Neşecan Çekici , yaptığı açıklamada, ailelerin ev alırken binanın sağlamlığı ve güvenilirliği dışında çocuklarının eğitim, kişisel gelişim ve sosyal ihtiyaçlarını da karşılayacak projelere önem verdiğini, aynı zamanda çocukların satın alma kararlarında ailelerini olumlu ya da olumsuz etkilediğini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cocuklarin-gozuyle-ev_50816.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!