Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çok Amaçlı 5 Salon daha İnşa Ediliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, daha önce 8 beldeye yaptırdığı çok amaçlı salonlardan 5'nin daha inşaatına başladı. Yeni salonlar için temel atma töreni düzenlenmezken, sırada 7 salonun daha olduğu belirtildi. Beldelerde spor yapma olanağı sağladığı gibi, düğün ve nişan törenleri ile tiyatro gösterileri için de çok ideal bir mekan oluşturan çok

Yeni Asır Gazetesi
Çok Amaçlı 5 Salon daha İnşa Ediliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, daha önce 8 beldeye yaptırdığı çok amaçlı salonlardan 5'nin daha inşaatına başladı. Yeni salonlar için temel atma töreni düzenlenmezken, sırada 7 salonun daha olduğu belirtildi. Beldelerde spor yapma olanağı sağladığı gibi, düğün ve nişan törenleri ile tiyatro gösterileri için de çok ideal bir mekan oluşturan çok amaçlı salonların bir kısmı hizmete açılırken, bir kısmının inşaatı da  sürüyor.

Gümüldür, Armutlu, Bağyurdu, Yukarı Kızılca, Canlı, Çırpı, Emiralem ve Koyundere'de çok amaçlı 8 salonu hizmete açan Büyükşehir, Helvacı'daki tesisi bitirdi. Helvacı salonu, yakında hizmete girecek. Seyrek, Ayrancılar, Çaybaşı, Görece, Ulukent ve Bağarası çok amaçlı salonlarının yapımı sürüyor. 7 yeni salonla ilgili ihale sürecinin devam ettiği bildirildi.

Herkes memnun

Halk arasında "akıllı salon" olarak bilinen çok amaçlı salonlar, ilçe ve beldelerin sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçlarını karşılamak üzere projelendirildi. Prefabrik yapıdan oluşan salonlarda "açılıp kapanabilen" tribünler sayesinde, sahne ve spor salonu iç içe bulunuyor. Salonlar, ortalama 1345 metrekarelik kapalı alana sahip. Spor ve servis alanları olmak üzere iki bölümden oluşan yapının 700 metrekarelik bölümünde, spor salonu bulunuyor. Burada açılıp kapanabilen 168 kişilik tribün yer alıyor. Spor salonunun diğer bölümünde ise 170 metrekarelik sahne var. Düğün törenlerinde teleskopik tribünler kapatılarak sahne ve spor salonu birlikte değerlendirilebiliyor. Salon ayrıca tiyatro gösterileri ve konserlerde de kullanılabiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cok-amacli-5-salon-daha-insa-ediliyor_65662.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!