Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çok Katlı Çelik Yapılar Konusunda Uzman İsimler Türkiye'ye Geldi

Türk Yapısal Çelik Derneği'nin (TUCSA), Romanya Yapısal Çelik Derneği (APCMR) ile birlikte geliştirdiği "Yapısal Çelik Sektörüne Yönelik Kültürel Paylaşım" adlı Avrupa Birliği (AB) projesi çerçevesinde düzenlenen "Deprem Bölgelerinde Çok Katlı Çelik Yapılar" semineri, Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleştirildi. Seminere, Timisoara

yapi.com.tr
1 Çok Katlı Çelik Yapılar Konusunda Uzman İsimler Türkiye'ye Geldi

Türk Yapısal Çelik Derneği’nin (TUCSA), Romanya Yapısal Çelik Derneği (APCMR) ile birlikte geliştirdiği "Yapısal Çelik Sektörüne Yönelik Kültürel Paylaşım" adlı Avrupa Birliği (AB) projesi çerçevesinde düzenlenen "Deprem Bölgelerinde Çok Katlı Çelik Yapılar" semineri, Yapı-Endüstri Merkezi’nde (YEM) gerçekleştirildi. Seminere, Timisoara Politechnica Üniversitesi Öğretim Üyesi ve APCMR Başkanı Prof. Dr. Dan Dubina ile Timisoara Politechnica Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Florea Dinu katıldı.

"Deprem Bölgelerinde Çok Katlı Çelik Yapılar" adlı seminerin açılış konuşmasını TUCSA Genel Sekreteri H. Yener Gür’eş yaptı. 1992 yılında kurulan TUCSA’nın amacının, çelik yapı tasarım, yapım ve kullanım alanlarını yaygınlaştırmak olduğunu belirten Gür’eş, Yapısal Çelik Sektörüne Yönelik Kültürel Paylaşım Projesi hakkında da bilgi verdi. Kitlesel yapılarda yapı elemanlarının kısa sürede yapılabilmesi, küresel boyutta taşınabilirliği ve sürdürülebilir olması nedeniyle tüm dünyada yapısal çelik sektörünün tırmanışa geçtiğini ifade eden Gür’eş, üretimin her geçen yıl artması nedeniyle çelik konusunda uzman elemanlara ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Bu ihtiyacı gidermek amacıyla TUCSA tarafından Yapısal Çelik Eğitim ve Araştırma Merkezi’nin kurulduğunu belirten Gür’eş, merkezde altı kaynak ve dört montaj kursu verilmesinin planlandığını söyledi.

Gür’eş’in konuşmasının ardından, Yapısal Çelik Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde düzenlenen kurslara katılanlara sertifikaları verildi.

Seminere Timisoara Politechnica Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Florea Dinu ile Timisoara Politechnica Üniversitesi Öğretim Üyesi ve APCMR Başkanı Prof. Dr. Dan Dubina da konuşmacı olarak katıldı. Deprem bölgelerinde yapılacak çok katlı yapılarda taşıyıcı sistemler, global performans kriterleri, Eurocode’a göre yapılan tasarımlara ilişkin belirli sorunlar, birleşimler, malzeme özellikleri, detay kriterleri gibi konu başlıklarından oluşan kapsamlı bir içerikle sunulan seminerde, bir uygulama çalışması olarak Bucharest Tower Center International yapısı da ele alındı. Yapının tasarım, saha montajı sorunları, dayanıklılık değerlendirmesi konularındaki detayları, seminer katılımcıları ile paylaşıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cok-katli-celik-yapilar-konusunda-uzman-isimler-turkiyeye-geldi_67087.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Zzten biz çeliği Karabük'te yetmiş yıldır biliyoruz. Çelikten gökdelen bile dikeriz. Yeter ki teklif olsun. İster ağır, ister hafif çelikten... Karabük bu işin cennetidir. Romenlere falan ihtiyaç yok. Yine de iyi olmuş. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!