Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Concorde’u Otel Yaptık Müdür Odasını Bile Sattık

ZAF Grup bünyesinde faaliyet gösteren Antalya’daki Concorde Deluxe’ün Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Yağcı Antalya’da turizm sezonunun çok hareketli geçtiğini belirterek, “Mayıs ayından bu yana yüzde 100 doluluk oranı ile çalışıyoruz.

Akşam Gazetesi/Şenay Büyükköşdereb>Concorde’u otel yaptık müdür odasını bile sattık
ZAF Grup bünyesinde faaliyet gösteren Antalya’daki Concorde Deluxe’ün Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Yağcı, Antalya’da turizm sezonunun çok hareketli geçtiğini belirterek, “Mayıs ayından bu yana yüzde 100 doluluk oranı ile çalışıyoruz. Ağustos sonuna kadar tüm odaları kapattık. Yoğun talep nedeniyle genel müdür odasına bile misafir almak zorunda kalıyoruz” dedi. Turistlerin en çok otelin mimarisinden etkilendiğini vurgulayan Yağcı, uçak biçiminde otel konseptinin dünyada ilk defa uygulandığını belirtti.

Avrupa Düşüyor
2007 yaz sezonunda özellikle Rus turist sayısında ciddi bir artış olduğunu ifade eden Yağcı, şöyle devam etti: “Romanya, Ukrayna, Polonya gibi ülkelerden gelen turist sayısında yüzde 40’a varan artışlar var. Ama Avrupa pazarında da yüzde 20’ye ulaşan düşüş var.” Avrupalı turistin Türkiye için vazgeçilmez olduğuna dikkat çeken Yağcı, “Şimdilik, Rusya, Avrupa’nın düşüşünü kompanse ediyor. Fakat düşüş devam ederse, Rusya da bunu karşılayamaz” dedi.

Ege’ye golf oteli planlıyoruz
2005’te Concorde otelle turizm sektörüne giren Zaf Grubu, sektördeki faaliyetlerini artırma konusunda kararlı. 15 yılda Türkiye’nin turizm gelirinin 50 milyar doları bulacağını söyleyen Yağcı, “Biz de 2-3 yıl içinde Ege’de bir golf oteli, İstanbul’da da bir şehir oteli planlıyoruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/concordeu-otel-yaptik-mudur-odasini-bile-sattik_55209.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!