Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çöp Krizi Bu Kez Palermo'da

İtalya’da, Sicilya’nın Palermo kenti, önceki gün çöp toplayıcılarının maaşlarının verilmeyeceği endişesiyle greve gitmeleri üzerine çöpe gömüldü. Çöp yığınları apartmanların ve kilise duvarlarının dibinde, kimi bölgelerde 2 metreye varan yüksekliklere ulaştı. İtfaiye çalışanları 200 kadar çöplüğün de sıcaklık yüzünden alev alarak tutuştuğunu

Radikal Gazetesi
Çöp Krizi Bu Kez Palermo'da

İtalya’da, Sicilya’nın Palermo kenti, önceki gün çöp toplayıcılarının maaşlarının verilmeyeceği endişesiyle greve gitmeleri üzerine çöpe gömüldü. Çöp yığınları apartmanların ve kilise duvarlarının dibinde, kimi bölgelerde 2 metreye varan yüksekliklere ulaştı. İtfaiye çalışanları 200 kadar çöplüğün de sıcaklık yüzünden alev alarak tutuştuğunu belirtti.

Çöp toplayıcıları, olaylar üstüne bir açıklama yayımlayarak, işverenleri olan çöp toplama şirketi Amia tarafından maaşlarının ödenmeyeceği korkusuyla greve başladıklarını ve bu durum düzeltilmediği sürece de çalışmayacaklarını duyurdu.

Şehir Konseyi de çöp vergisinin yüzde 30 artırıldığı bir plan düzenlendiğini ve planın tamamen Amia’ya yardım amaçlı olduğunu belirtti. Belediye Başkanı Diego Cammarata ise, grevin şehrin geneline karşı ‘ciddi bir sorumsuzluk’ olduğunu belirtti.

Mafyanın kontrolünde

Çöp toplayıcılarının sendikası, maaşlarının verileceğine dair garanti alana kadar greve devam edeceklerini söylüyor. Sendika ayrıca, daha sağlıklı ve iyi koşullarda bir çalışma ortamı da talep ediyor. Palermo’nun hali, geçen sene haftalarca çöp toplama kriziyle boğuşan Napoli’yi hatırlattı. 1994’ten beri İtalyan hükümeti tarafından ‘acil durum’ olarak nitelendirilen Güney İtalya çöplüklerinin çoğunun, bu işten büyük kâr sağlayan mafyanın kontrolünde olduğu biliniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cop-krizi-bu-kez-palermoda_69475.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!