Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çorumlu Ece Banyoda Avrupa Devler Ligine Girecek

Çorum'da 1993 yılında kurulan ve şu anda Çorum Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösteren Ece Banyo Gereçleri'nin Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, 2010 yılında artan talepleri karşılamak için yeni fırın yatırımı yaparak kapasitelerini büyüteceklerini söyledi.

Sabah Gazetesi
Çorumlu Ece Banyoda Avrupa Devler Ligine Girecek

Çorum'da 1993 yılında kurulan ve şu anda Çorum Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösteren Ece Banyo Gereçleri'nin Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, 2010 yılında artan talepleri karşılamak için yeni fırın yatırımı yaparak kapasitelerini büyüteceklerini söyledi. Yaklaşık 1 ile 2.5 milyon euroluk yatırımla, üretim kapasitesini yüzde 20 artıracaklarını belirten Çenesiz, yılda 1.5 milyon olan üretimi 2 milyon parçayı aşan bir seviyeye taşıyacaklarını söyledi.

ECE'nin 2010 yılı için yüzde 20'lik büyüme hedefiyle yola çıktığını ifade eden Çenesiz, şunları söyledi: "Şu anda yurtiçinde seramik ürünlerinde pazar ikincisiyiz. Hedefimiz 5 yıl içinde sadece seramik alanında değil tüm banyo alanlarında başladığımız faaliyetleri devam ettirip geliştirmek. Böylece kapasite ile Avrupa'nın önemli tesislerinden biri haline geleceğiz."

'Fiyatlarda değil üründe rekabetçiyiz'

Yıl sonunda 45 milyon TL'lik ciro hedefine ulaşacaklarını kaydeden Erdem Çenesiz yaklaşık 250 ana ürün imal ettiklerini, bu ürünlerin varyasyonları ile 15 bini bulduğunu söyledi. 41 ülkeye ihrcat yaptıklarını kaydeden Çenesiz, "Rakiplerimizle fiyat rekabetine girmek yerine müşterinin istediği ürünleri geliştirmemiz yeni pazarlara ulaşmamızı sağladı" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/corumlu-ece-banyoda-avrupa-devler-ligine-girecek_73250.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!