Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ÇTSO, Çanakkale'ye Yat Limanı Yapacak

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, yat limanı projelerinin olduğunu belirterek, limanı, dünyada kendisini ispat etmiş, ad yapmış marka bir firmaya vereceklerini söyledi.

yapi.com.tr / AA
ÇTSO, Çanakkale'ye Yat Limanı Yapacak

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, yat limanı projelerinin olduğunu belirterek, limanı, dünyada kendisini ispat etmiş, ad yapmış marka bir firmaya vereceklerini söyledi.

Engin, ÇTSO olarak kent ekonomisinin daha da ileri gitmesi için çalıştıklarını ve proje ürettiklerini dile getirerek, bu kapsamda yat limanı yapmayı planladıklarını ifade etti. Engin, şöyle konuştu:

''Yat limanının Çanakkale ekonomisine kazandıracağı katkı çok önemli. Buraya yat limanı yaptığımızda kentin hava trafiği de artacak. Çanakkale'deki ticaret erbabının ekonomik seviyesini daha iyi seviyeye getirmek istiyoruz. Önce projenin adını koyacağız, bir ay sonra meclisimize sunacağız. Bu avam bir projedir. Meclis onay verirse gerekli çalışmalar başlayacak. ÇTSO olarak biz çok rahatlıkla bunun üstesinden geliriz. Ondan sonra kendisini dünyada ispat etmiş, ad yapmış marka bir firmaya vereceğiz, işletmesini yapacak".

Yat limanının yerini Çanakkale'nin dinamikleri ile birlikte belirleyeceklerinin altını çizen Engin, ''Çanakkale'nin 100'de yüzünün kabul edebileceği bir noktaya yapacağız limanı. Meclis onay verdikten sonra haziran ayında gerekli izinler için başvuruda bulunacağız. Yani tüm çalışmalar yapıldıktan bir yıl sonra limanı bitirmeyi planlıyoruz. Parada sıkıntımız yok, paramız pulumuz var. Kimseden de para pul istemiyoruz'' diye konuştu.

Bir yatırımcının da Özbek Ovası yakınlarına yat limanı yapmayı planladığını kaydeden Engin, ''Bu yatırımcı 2 milyar dolarlık yat limanı projesi hazırlamış. Bu da çok güzel bir gelişme. Bu girişimcinin yapacağı liman, kent merkezine 30 kilometre mesafede olacak'' değerlendirmesinde bulundu.

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/ctso-canakkaleye-yat-limani-yapacak_87061.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!