Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Danışman 'Etik' Davranmadı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun danışmanı ve eski meclis üyesi Bilgin Erünal’ın Bozyaka’da hissesi bulunan arsayla ilgili meclis üyesi olduğu dönemde plan değişikliği talebinde bulunması 'etik' karşılanmadı.

Milliyet Gazetesi
Danışman 'Etik' Davranmadı

zmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun danışmanı ve eski meclis üyesi Bilgin Erünal’ın Bozyaka’da hissesi bulunan arsayla ilgili meclis üyesi olduğu dönemde plan değişikliği talebinde bulunması "etik" karşılanmadı.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 2004 -2009 yılları arasında üyelik yapan, 4 yıl İmar Komisyonu Başkanlığı’nı yürüten Erünal’ın 2006’da yüzde 10 hissesine sahip olduğu konut imarlı arazinin, 2008’de Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından konutun yanısıra, alışveriş ve iş merkezi de yapılabilecek "metropolitan aktivite merkezi"ne dönüştürülmesi krizi 'etik' tartışmasına da dönüştü.

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı ve Kentleşme ve Çevre Sorunları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zerrin Toprak Karaman, Erünal’ın davranışının etik olmadığını söyledi. Karaman, "Çıkar sağlamak sadece ticari bir ilişki olmayabilir. Konunun uzmanı plancıların olumsuz görüşü olduğuna göre burada kentsel bir zarar da sözkonusudur. Meclis üyesi bu anlamda da sorumluluğunu yerine getirmemiş demektir. Ayrıca, meclis üyesi olarak karar sürecinde bulunmamış bile olsa çıkar sağlamıştır. Kuşku uyandırmıştır" dedi.

Karabağlar Belediye Meclisi ve İmar Komisyonu üyesi Salih Göçmen ise, hem komisyonda hem de Meclis te red oyu kullandığını söyledi. Danışman Erünal’ın hareketinin etik olmadığını vurgulayan Göçmen, "Benim o kadar çok mülküm yok. Ancak, ben olsaydım yapmazdım. Hiç etik olmamış" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/danisman-etik-davranmadi_71995.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!