Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Danıştay Kararı Nükleer İhalesini Etkiler'

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Danıştay’ın “Nükleer Santral İhalesi Yönetmeliği”nin iki maddesine ilişkin verdiği yürütmeyi durdurma kararını değerlendirirken “Danıştay’ın kararını ihale sürecini etkileyebilecek bir karar olarak görüyoruz” dedi.

Radikal GazetesiEnerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Danıştay’ın “Nükleer Santral İhalesi Yönetmeliği”nin iki maddesine ilişkin verdiği yürütmeyi durdurma kararını değerlendirirken “Danıştay’ın kararını ihale sürecini etkileyebilecek bir karar olarak görüyoruz” dedi.

Yıldız, Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED) Hilton Otel’de verdiği resepsiyona gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldız, bir gazetecinin nükleer santral ihalesi yönetmeliğine ilişkin Danıştay’ın verdiği kararı hatırlatarak değerlendirmede bulunmasını istemesi üzerine, hukuka saygılı olduklarını ancak bir yandan da iş yapmaları gerektiğini kaydetti.

Şu anda temyizle ilgili bir şey yapmadıklarını ifade eden Bakan Taner Yıldız, şöyle konuştu:

“Bakanlık olarak hukuki bir muvazza oluşturmayacak bir yapı, sonuca gidecek bir yapı oluşturmak istiyoruz. Gerek şartnameyle ilgili, gerek yönetmeliklerle ilgili Kasım’ın sonuna kadar olan süre içinde bunları yapamazsak farklı bir karar alacağız. O yüzden Danıştay’ın kararını ihale sürecini etkileyebilecek bir karar olarak görüyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/danistay-karari-nukleer-ihalesini-etkiler_74292.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!