Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dar Gelirliye Ayda 193 TL’ye Konut

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İzmir, Denizli, Manisa, Aydın, Balıkesir ve Çanakkale'deki bin 81 konutu açık satış yöntemiyle satışa çıkardı. Fiyatları 35 bin ile 450 bin TL arasında değişen konutlar için 120 ila 180 aya kadar vade uygulanacak. TOKİ'nin açık satış yönteminde kura ve ön şart aranmaksızın, başvuru önceliğine göre satış

Yeni Asır Gazetesi
Dar Gelirliye Ayda 193 TL’ye Konut

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İzmir, Denizli, Manisa, Aydın, Balıkesir ve Çanakkale'deki bin 81 konutu açık satış yöntemiyle satışa çıkardı. Fiyatları 35 bin ile 450 bin TL arasında değişen konutlar için 120 ila 180 aya kadar vade uygulanacak. TOKİ'nin açık satış yönteminde kura ve ön şart aranmaksızın, başvuru önceliğine göre satış yapılıyor. İzmir'de 314, Manisa'da 241, Balıkesir'de 390, Denizli'de 68, Çanakkale'de 60 ve Aydın'da 8 konut alıcı bekliyor.

TOKİ'den ev sahibi olmak isteyen vatandaşların ilgili banka şubelerinden seçtikleri konutun peşinatını yatırmaları ve gayrimenkul satış sözleşmesi imzalaması gerekiyor. TOKİ, peşinat bedelini borç bakiyesinden düştükten sonra, kalan tutarı 180 aya kadar taksitlendiriyor. Satışa çıkarılan bin 81 konutun 144'ü alt gelir grubuna hitap ediyor. Bu gruptaki evlerin aylık taksit ödemesi 193 TL'ye kadar düşüyor.

Kim başvurabilir?

Alt gelir grubu projelerine başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, projenin yapıldığı il sınırları içerisinde ikamet etmesi veya o ilin nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor. TOKİ'den daha önce ev alanlar, kendisine, eşine veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı gayrimenkulü bulunanlar, aylık geliri bin 600 TL'nin üzerindekiler ve 30 yaşın altındakilerin başvuruları kabul edilmiyor. Alt gelir grubu dışındaki konutlara başvuracak kişiler için herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

Yüzde 20 nakit gerisi taksit

Tüm illerdeki konutlar için konut seçimini yapan alıcılar, tercih ettikleri konutun satış bedelinin yüzde 20, 30 veya 40'ı oranındaki peşinat miktarını son başvuru tarihine kadar ilgili banka şubelerine yatırarak gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklar. Borcun geri kalan yüzde 20 peşinat oranı için 96 ay, yüzde 30 peşinat oranı için 108 ay vade ve yüzde 15 indirim, yüzde 40 peşinat oranı için 120 ay vade ve yüzde 25 indirim olacak şekilde aylık taksitlerle ödenecek.

Nerede kaç tane?

Aydın- Merkez 8
Balıkesir- Bandırma Edincik 28
Balıkesir- Bandırma Kayacık 138
Balıkesir -Bandırma Kayacık (Alt gelir) 80
Balıkesir- Edremit 86
Balıkesir- Edremit İbrahimce(Alt gelir) 21
Balıkesir- Merkez 2.Etap 37
Çanakkale- Kepez 60
Denizli- Kurudere 3.Etap 68
İzmir- Buca 1. Etap 81
İzmir- Tire 68
İzmir- Torbalı 165
Manisa- Akhisar 69
Manisa- Merkez 3. Etap (Alt gelir) 43
Manisa- Turgutlu 74
Manisa- Merkez 3. Etap 55

http://www.yapi.com.tr/haberler/dar-gelirliye-ayda-193-tlye-konut_73505.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!