Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Datça’da Kamuya Ait 17 Arsa Satışa Çıkarıldı

Muğla’nın Datça ilçesinde kamuya ait 17 ayrı arsanın satışa çıkarıldığını söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Bir süre sonra göreceksiniz, oralarda koca koca oteller, yazlıklar, siteler yükselmiş olacak. Datça’yı yağmalamak istiyorlar.” dedi.

yapi.com.tr/AA
Datça’da Kamuya Ait 17 Arsa Satışa Çıkarıldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, yaptığı açıklamada, Datça'da kamuya ait 17 ayrı arsanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla satışa çıkarıldığını anımsattı.

Cumhuriyet’te yer alan Anka kaynaklı habere göre; Öztunç, “Datça, Türkiye’nin en bakir turizm bölgelerinden birisi. Maalesef Datça’yı da birilerine peşkeş çekmek istiyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 18 Mayıs 2022 tarihli kararı ile Datça’da 17 ayrı parsel satılığa çıkarıldı, özelleştiriliyor. EÜAŞ ve TEÜŞ’a ait, Maliye Bakanlığı’na ait koylar, denize sıfır alanlar, Hazine arazileri şimdi özelleştirilecek, satılacak.” diye konuştu.

Söz konusu arsaların AKP’lilere peşkeş çekileceğini öne süren Öztunç, şunları söyledi: “Bir süre sonra göreceksiniz, oralarda koca koca oteller, yazlıklar, siteler yükselmiş olacak. Datça, Türkiye’nin en güzel, bakir turizm alanlarından birisi. AK Parti gözü buraya dikti ve şimdi Datça’yı yağmalamak istiyorlar. AK Parti, Datça’yı yağmalamak için her şeyi yapıyor. Muğla’da 24 yer, 17’si Datça’da. 17 ayrı nokta, 17 ayrı arazi peşkeş çekilecek. Buradan gelecek geliri de Hazine’ye koyacaklar. Bir süre sonra Hazine’den o para da buharlaşacak. Yiyecekler ve bitirecekler. Maalesef Türkiye’yi yağmalıyorlar, ama en kısa sürede yapılacak bir erken seçimde ya da zamanında yapılacak seçimde bu alanlar yeniden kamuya ait olacak.”

Öztunç’un ulaştığı bilgilere göre özelleştirilecek yerler arasında zeytinlik alanlar da var. Ayrıca özelleştirilecek yerlerin lüks otellerin hemen yanında olması da dikkat çekiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/datcada-kamuya-ait-17-arsa-satisa-cikarildi_190900.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!