Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Datça'ya Yat Limanı Projesi Onaylandı

Datça Belediye Başkanı Erol Karakullukçu, yat limanına ilişkin imar planlarının Özel Çevre Koruma Kurumu tarafından onaylamasının ardından inşaata baş

Yeni Asır
Datça'ya Yat Limanı Projesi Onaylandı

atça Belediye Başkanı Erol Karakullukçu, yat limanına ilişkin imar planlarının Özel Çevre Koruma Kurumu tarafından onaylamasının ardından inşaata başlanacağını bildirdi.

Karakullukçu, yaptığı açıklamada yat limanı projesinin 1997'de yap-işlet-devret modeliyle ihale edildiğini ancak yüklenici firmanın, yat limanıyla arıtma tesisi projesinin gerçekleştirileceği alanların yan yana olmasını istemediğini anlattı.

Arıtma tesisinin yapılacağı alanın biraz daha güneye çekildiğini kaydeden Karakullukçu, her iki projenin bu değişime bağlı olarak yeniden düzenlendiğini söyledi.
Karakullukçu, yüklenici firmanın Devlet Liman ve Hava Meydanları İşletmesi (DLH) İzmir Bölge Müdürlüğü'ne sunduğu yat limanı vaziyet planının onaylanarak belediyeye gönderildiğini kaydederek, ''Belediye Meclisi yat limanına ait imar planlarını kabul etti. İmar planları Özel Çevre Koruma Kurumu'nca onaylandıktan sonra inşaata başlamak için hiçbir engel kalmayacak'' diye konuştu.

Belediyenin gemi yanaşma yeri için de çalışma yaptığını anlatan Karakullukçu, bu doğrultuda Belediye Meclisi'nde kabul edilen imar planı değişikliğinin onaylanmak üzere Özel Çevre Koruma Kurumu'na gönderildiğini dile getirdi.
Karakullukçu, yat limanının yapılması ile büyük yolcu gemilerinin kente geleceğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/datcaya-yat-limani-projesi-onaylandi_8495.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!