Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

DEDAŞ Rekor Tazminat Ödeyebilir

Diyarbakır ve Mardin arasında çıkan yangında Tarım ve Orman İl Müdürlükleri zararın 700 milyon lira olduğunu belirledi. İkinci bilirkişi raporunda DEDAŞ’ın kusuru ve sorumluluk oranı belirlenecek. Aileler, tazminat davaları açmaya hazırlanıyor.

yapi.com.tr
DEDAŞ Rekor Tazminat Ödeyebilir (Fotoğraf: AA)

Diyarbakır’ın Çınar İlçesi ile Mardin’in Mazıdağı İlçeleri arasında kalan Ağaçsever, Yazçiçeği, Köksalan ve Yücebağ Köyleri ile Mardin’in Mazıdağı İlçesi sınırındaki Şenyuva ve Yetkinler Köylerinde 20 Haziran günü saat 22.15’te başlayan ve sabaha kadar süren yangın felaketiyle ilgili Diyarbakır ve Mardin Tarım Orman İl Müdürlükleri'nce yürütülen hasar tespiti tamamlandı.

Sözcü’den Özgür Cebe’nin haberine göre; tüm zarar ziyanın ilk belirlemelere göre yaklaşık 700 milyon lira olduğu öğrenildi. Alınan ön inceleme raporunda, yangının DEDAŞ’ın elektrik direklerinden kaynaklandığı tespit edildikten sonra raporu eksik ve yetersiz bulan Çınar Başsavcılığı, elektrik mühendislerinden oluşan 5 kişilik bilirkişi heyeti tayin etti.

Bu raporun tamamlanması ve DEDAŞ’ın kusur oranı belirlendikten sonra kurumdaki en alt kademeden müessese müdürlüğündeki görevliler sıralı biçimde dosyaya şüpheli olarak dahil edilecek.

Yine ek raporun alınmasıyla belirlenecek kusur oranı ve Tarım ve Orman İl Müdürlükleri'nin hasar tespit raporları doğrultusunda can ve mal kaybı yaşayan aileler, DEDAŞ aleyhine milyonlarca liralık maddi ve manevi tazminat davası açmaya hazırlanıyor.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dedas-rekor-tazminat-odeyebilir_205245.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!