Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Değirmen Turizme Açılıyor

Muğla'nın Datça İlçesi'ndeki 2 asırlık yel değirmeni, turizmin hizmetine giriyor. Muğla İl Özel İdaresi tarafından Zeynep Kurtulmaz adlı işletmeciye kiralanan tesis, ay sonunda açılacak. Çok amaçlı olarak hizmet verecek değirmenin, kafetarya hizmetinin yanı sıra kültür ve tarih merkezi olarak da kullanılacağı bildirildi. Datça'nın Kızılkanat

Cumhuriyet Gazetesi
1 Değirmen Turizme Açılıyor

Muğla'nın Datça İlçesi'ndeki 2 asırlık yel değirmeni, turizmin hizmetine giriyor. Muğla İl Özel İdaresi tarafından Zeynep Kurtulmaz adlı işletmeciye kiralanan tesis, ay sonunda açılacak. Çok amaçlı olarak hizmet verecek değirmenin, kafetarya hizmetinin yanı sıra kültür ve tarih merkezi olarak da kullanılacağı bildirildi. Datça'nın Kızılkanat yöresinde 1800'lü yılların başında yapılan, 1970'li yıllara kadar tahıl öğüten değirmen, artık yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek.

Değirmeni de yeniden faaliyete geçireceklerini belirten Kurtulmaz, öğüttükleri buğdaydan elde edecekleri unla, konuklarına yiyecek hazırlayacaklarını söyledi. Kurtulmaz, şöyle konuştu:

“Değirmenin doğal yapısını kesinlikle bozmayacağız. Gerek değirmenin içinde gerekse bahçedeki düzenlemelerimizde Türk kültürünü ve tarihini yansıtacak materyaller kullanacağız. Bu konuda kaymakamlık ve belediye ile işbirliği yapacağız. Zaman zaman burada sergiler düzenleyeceğiz. Ayrıca değirmeni de faaliyete geçireceğiz, buğday öğütüp un üreteceğiz. Ürettiğimiz unla hazırlayacağımız yiyecekleri konuklarımıza sunacağız.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/degirmen-turizme-aciliyor_61965.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Proje gerçekleştirilirse, harika bir şey olur.Böyle bir fikri ortaya atanı kutluyorum. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!