Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Değirmenci: Çeşme Planları Eylülde Meclis Gündeminde

Yeni Asır'ın Çeşme'deki imar planı sorununu ve Başkan Faik Tütüncüoğlu'nun konuyla ilgili tepkisini gündeme getirmesinin ardından İzmir İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci ve İl Genel Meclisi İmar Komisyonu Başkanı Hüseyin Mumcuoğlu açıklama yaptı. Başkan Değirmenci, gecikmenin sorumlusu olmadıklarını söyledi. Değirmenci, eylül ayında planı

Yeni Asır Gazetesi
Değirmenci: Çeşme Planları Eylülde Meclis Gündeminde

Yeni Asır'ın Çeşme'deki imar planı sorununu ve Başkan Faik Tütüncüoğlu'nun konuyla ilgili tepkisini gündeme getirmesinin ardından İzmir İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci ve İl Genel Meclisi İmar Komisyonu Başkanı Hüseyin Mumcuoğlu açıklama yaptı. Başkan Değirmenci, gecikmenin sorumlusu olmadıklarını söyledi. İmar Komisyonu'nun çalışmalarını son aşamaya getirdiğini belirten Değirmenci, eylül ayında planı meclis gündemine getireceklerini kaydetti.

Ortada rant var

Değirmenci, 2.5 yıldır İl Özel İdaresi İmar Daire Başkanlığı'nda bekleyen planı, 1 Haziran 2009 tarihli meclis oturumunda gündeme getirildiğini belirtti. Değirmenci, bu oturumda planın oybirliğiyle incelenmek üzere İmar Komisyonu'na havale edildiğini söyledi. Planla ilgili İl Özel İdaresi'nde beklediği 2.5 yıl boyunca hiç bir şey yapılmadığını belirten Değirmenci, "Sorgulanması gereken budur. O dönemle ilgili gecikmenin muhattabı değiliz. Plan, Haziran'dan bu yana komisyonda inceleniyor. Şehircilik ve imar ilkelerine uygun olmayan noktalar bulundu. Savsaklama yok. Ayrıca herkesin gözü bu planda ve incelemeden onaylanamazdı. Ortada büyük bir rant var. Olaya gelişigüzel bakamayız" diye konuştu.

Değişiklik istedik

CHP'li Hüseyin Mumcuoğlu da, İl Genel Meclisi'nin tatile girdiği Temmuz ayında dahi plan üzerinde çalıştığını söyledi. Mumcuoğlu, "İl Özel İdaresi, ilk kez böyle büyük bir planın inceliyor. Plan, 7 bin hektarlık sahayı kaplıyor. Planla ilgili istediğimiz değişiklikleri Çeşme Belediyesi'ne ilettik ve yapılmasını istedik. Geçtiğimiz pazartesi günü, değişikliklerin yapıldığı plan komisyonumuza geldi. Bölgede rant çok yüksek olduğu için komisyon üzerinde psikolojik baskı var" dedi.

Suçlu aranıyor

Meclis eski Başkanı İsmail Yılmaz ise, "Plan hiçbir zaman teknik sorunları giderilip İl Özel İdaresi İmar Daire Başkanlığı'ndan meclise gelmedi. Bu arada şimdiki meclis başkanı Serdar Değirmenci de geçmiş dönem meclisteydi. Neden o zaman bu plan için hiç çaba göstermedi? Siyasi bir suçlama yapılıyor. CHP'li Çeşme Belediyesi, CHP Grubu'nu sıkıştırınca Değirmenci, suçu bize atıyor" dedi. Meclis eski Başkanı ve önceki dönem CHP Grup Başkan Vekili olan Hakkı Berksü de Değirmenci'nin suçlamalarını hak etmediğini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/degirmenci-cesme-planlari-eylulde-meclis-gundeminde_71443.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!