Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Değirmendere'de Uygulamalı Seramik Sempozyumu

Kocaeli'nin Gölcük İlçe Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, 1 Uluslararası Değirmendere Uygulamalı Seramik Sempozyumu süresince 25 sanatçının Değirmendere'de halka açık meydanlarda ve meslek yüksekokulu atölyelerinde gruplar halinde cam, çinicilik ve seramik çalışması yapacağını söyledi.

yapi.com.tr / AA
Değirmendere'de Uygulamalı Seramik Sempozyumu

Kocaeli'nin Gölcük İlçe Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, 1. Uluslararası Değirmendere Uygulamalı Seramik Sempozyumu süresince 25 sanatçının Değirmendere'de halka açık meydanlarda ve meslek yüksekokulu atölyelerinde gruplar halinde cam, çinicilik ve seramik çalışması yapacağını söyledi. Ellibeş, Gölcük Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu işbirliğiyle düzenlenen 1. Uluslararası Değirmendere Uygulamalı Seramik Sempozyumu'nun Kazıklı Kervansaray'da düzenlenen açılış töreninde yaptığı konuşmada, Gölcük Belediyesinin her zaman kültür ve sanatın destekçisi olduğunu belirtti.
    
Gölcük'ün, çağdaş donanma kenti olmasının yanında artık kültür ve sanatla anılmak istediğini dile getiren Ellibeş, bunu için ilçe genelinde ulusal ve uluslararası alanda etkinliklikler düzenlediklerini ifade etti. Açılışı yapılan sempozyumun da bunlardan biri olduğunu belirten Ellibeş, sempozyuma, 19'u Türkiye'den toplam 28 seramik sanatçısının katılacağını söyledi. Sempozyumun 8 Haziran'a kadar devam edeceğini belirten Ellibeş, ''Sempozyum süresi boyunca 25 seramik sanatçısı Değirmendere'de halka açık meydanlarda ve meslek yüksekokulu atölyelerinde gruplar halinde cam, çinicilik ve seramik çalışması yapacak. Sempozyum kapsamında yapılan eserler Çağdaş Seramik Sanatı Müzesi'nde sergilenecek'' dedi.
    
KOÜ Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. Nevzat Atalay da uluslararası bir organizasyon yapmanın meşakkatli bir iş olduğunu söyledi. Sempozyum Danışma Kurulu tarafından yapılan çalışmalar sonucunda sempozyuma katılacak 28 seramik sanatçısının belirlendiğini ifade eden Atalay, ''Bu gibi etkinliklerin devam etmesi için öncelikle halkın etkinliklere sahip çıkması gerekir'' diye konuştu.
    
Konuşmaların ardından Ellibeş ile Atalay, sempozyuma katılan seramik sanatçılarına plaket verdi.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/degirmenderede-uygulamali-seramik-sempozyumu_87632.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!